Jak léčit předčasnou ejakulaci

Než se pustíme do léčby předčasné ejakulace, měli bychom o ní něco vědět. Každý, kdo si myslí, že jí trpí, by se měl zamyslet především nad sebou a najít vysvětlení, proč. Jenže to chce trochu sebekritiky a ta nám všeobecně chybí. Hledáme příčinu všude jinde, jen ne u sebe. Ale předčasná ejakulace je náš problém, i když můžeme podlehnout dojmu, že za to může naše partnerka. Řekněme si otevřeně, že nepřímo na to vliv může mít, ale pokud je rozumná, určitě může v mnohém pomoci.

Příčiny předčasné ejakulacejak oddálit ejakulaci

Než začneme o příčinách, měli bychom si předčasnou ejakulaci rozdělit do dvou skupin podle výskytu. V prvé řadě bude výskyt malý, občasný. Myslí se tím v poměru ke všem souložím v té době. Máme-li styk jednou za měsíc a nezdaří se právě pro předčasnou ejakulaci, není to důvod k léčbě penisu, ale spíše psychiky. Nedočkavý muž tolik toužící po dívčím či ženském klínu se většinou po delší askezi sám vyhecuje natolik, že ejakuluje při prvním doteku.

Proti tomu je snad nejlepší ochranou vzít si prášky na uklidnění, dávat si studenou sprchu a v předvečer setkání si to sám udělat alespoň třikrát. Pokud je to ale občasný výskyt během často provozovaného styku, pak bychom se tím neměli nějak zvlášť zabývat a raději se zamyslet, co děláme jinak při nezdaru, než když se nám vše daří. Možná je to pití alkoholu, možná právě naopak abstinence, možná je to jiná partnerka, každý jsme jiný. Těch důvodů může být více. Ale když nic takového neobjevíme a stane se, lze zkusit malou fintu na naše tělo. Jakmile cítíme, že se ejakulace blíží, vytáhneme ho a bez žádného doteku necháme ejakulaci vyznít s tím, že na samotný sex vůbec nemyslíme a třeba se bavíme s partnerkou o výmalbě pokoje. V takovém případě by nemělo v penisu poklesnout napětí příliš výrazně, takže můžeme pokračovat v souloži.

Další pomocí může být přerušovaná soulož a to tak, že ještě než cítíme, že budeme ejakulovat, ale napětí se blíží, přestaneme a věnujeme se partnerce jinak, třeba orálně nebo ručně. Můžeme zkusit pro zpestření i nějaké šidítko, tedy robertka. Po chvilce, kdy je partnerka stále sexuálně vzrušená a my jsme se uklidnili, můžeme pokračovat v souloži. To lze opakovat i vícekrát a věřte, že partnerka bude nadmíru spokojená, protože jsme se ji neustále věnovali a určitě až k orgasmu.

Jak léčit předčasnou ejakulaci

Když se předčasná ejakulace stává pravidlem a již jsme vyčerpali všechny možnosti po stránce psychické, doporučujeme navštívit lékaře.

Léky proti předčasné ejakulaci lze rozdělit do několika skupin. Především to jsou psychofarmaka. Je to velká rodina léků, z nichž nám mohou pomoci třeba s potlačení depresivních stavů (antidepresiva), s potlačením stavů úzkosti (anxiolytika) a s dalším psychickými problémy, zejména na uklidnění (sedativa). U těchto léků je léčba předčasné ejakulace léčena po stránce psychické, takže jsou vhodnější pro mladší generace.

Lokální anestetika působí již na znecitlivění a utlumení. Používají se ve formě gelů, krémů, sprejů, ale i jako speciální kondom. U těchto přípravků může dojít k vedlejším účinkům, zejména k alergických reakcím. Je proto potřeba to nejdříve vyzkoušet.

jak léčit předčasnou ejakulaci

Doplňky stravy

Na závěr ještě připojme prostředky, které můžeme použít bez porady s lékařem. Jako ideální se ukázal prostředek MerliX, který si může snadno zakoupit každý a s jeho pomocí řešit své intimní trable.

Pro pohodu při sexu je důležité především to, že jsme udělali maximum jak pro sebe, tak druhotně i pro partnerku. Je na rozvahu, zda ji do terapie zapojit, či ne. Sama může vyžadovat změnu na orál a podobně. Muž by také neměl spoléhat jen na jednu metodu, ale na jejich kombinace se zapojením vlastní aktivity.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit