Příčiny impotence

príčiny impotencePokud se u muže projeví problém s potencí, rozhodně není řešení o tomto problému přestat mluvit anebo jej úplně vytěsnit. Partneři by spolu měli vzájemně komunikovat a otevřeně hovořit i o impotenci. Tyto problémy se dají překonat často bez profesionální pomoci. Ovšem pokud problém stále přetrvává, je nezbytné lékaře navštívit.

Samozřejmě čím déle trvá strach nebo psychické trauma skrze impotenci, tím více se dostává muž do začarovaného kruhu, který může mít i negativní dopad na vztah s jeho partnerkou. V této oblasti jsou muži nejzranitelnější, proto je pro ně tato zkušenost často ponižující a ohrožuje mužské ego. Přichází obavy, že nejsou schopni již uspokojit ženu, kterou tolik milují.

Muži jsou po celá staletí vyobrazováni jako lovci, kteří jsou neustále plni touhy sexuálního uspokojení a vždy jsou schopni sexu. Pokud má muž problémy s potencí, je nezbytné, aby jeho partnerka byla v tomto ohledu vstřícná a trpělivá. Muž se potom nebude cítit tolik frustrovaně. Příčiny impotence se dělí na dvě úrovně, čímž jsou psychické a somatické.

Psychické příčiny impotence

 1. Vysoký věk
 2. Špatný životní styl – špatná životospráva, nedostatek pohybu, permanentní stres, nadměrná konzumace alkoholu, kouření a únava můžou způsobit impotenci.
 3. Špatný psychický stav – impotence může být důsledkem psychických problémů, jako jsou například: stres, deprese, nepohoda ve vztahu, ztráta zaměstnání, obavy z nedostatečného uspokojení partnerky, psychické trauma z dětství.
 4. Negativní sexuální zkušenosti
 5. Špatný pocit ze sexu – v případě puritánské výchovy, kde panoval názor, že sex je hřích, může dojít ke zkratovitému myšlení, které muži nedovolí, aby u něj proběhla erekce.

Somatické příčiny impotence

 1. Obezita
 2. Vysoký cholesterol
 3. Negativní účinky léků – jedná se především o medikamenty na vysoký krevní tlak, žaludeční vředy, plísně, alergie, chemoterapeutika, antidepresiva apod.
 4. Poranění míchy nebo pánve – při úrazu tohoto charakteru mohou být narušeny nervy, jež jsou při erekci důležité.
 5. Negativní sexuální zkušenosti
 6. Vysoký cholesterol
 7. Nedostatečné prokrvení penisu – většinou je to způsobeno poškozením cév, které se nejčastěji projevuje u mužů s cukrovkou nebo s aterosklerózou.
 8. Vysoký krevní tlak
 9. Rakovina prostaty
 10. Hormonální porucha

Sex patří mezi základní lidské potřeby. Neexistuje věková hranice, do kdy je „vhodné“ sexuálně žít. Tato potřeba nicméně vždy podporuje fungování partnerského vztahu v kterémkoliv věku. Impotence je v dnešní době velmi dobře léčitelná. Existuje již nespočet prostředků, které pomáhají při léčbě impotence. Jsou bezpečné a nejsou příliš drahé. Pokud problémy stále přetrvávají, nutně vyhledejte odborníka. Vhodný lékař je sexuolog, základní terapii však zaručí i praktický lékař. U starších mužů se doporučují urologické kontroly zaměřené na prostatu.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit