Problémy s erekcí

jak řešit problémy s erekcí

Problémy s erekcí trpí na světě miliony mužů. V Čechách se k nim přiznalo přibližně 900 000 lidí. Není to tedy nic neobvyklého a netřeba se za to stydět. Je však důležité tyto problémy umět řešit. Erekce vždy začíná v hlavě. Jednou z častých příčin problémů s erekcí jsou tedy psychologické faktory. Pokud selžete jednou, dvakrát, nemusí se ještě jednat o závažnou erektilní dysfunkci. Pokud se však selhání opakují a stávají se běžnými, erekci se vám nedaří dosáhnout či udržet, jde o symptom nazývaný erektilní dysfunkce. Nejedná se o nemoc, ale spíše o příznak určitých jiných chorob nebo vyústění jiných příčin, o kterých píšeme níže.

„Problémy s erekcí se nemusí týkat pouze starších mužů. Stát se to může i mladším ročníkům. Pro každého je tu naštěstí účinná pomoc ve formě tabletek MerliX® dostupných bez lékařského předpisu.“

Pokud se muži párkrát nepodaří dosáhnout erekce, často se to snaží omlouvat různými důvody. Vymlouvá se na stres, fyzické vyčerpání, únavu, nebo na přetažený večer s alkoholem, či špatnou náladu. Netřeba se však vymlouvat, je třeba problém řešit. Nechcete přece zklamat partnerku, která má velkou chuť na sex. Určitě byste si ho dopřáli i vy, ale co když nebudete moci? Zase budete mít výmluvy? Snadno se takto můžete dostat do začarovaného kruhu, který ovlivní i vaši psychiku. Na začátku těchto problémů je vhodné přehodnotit i sáhnutí po tabletce typu MerliX, která dodá vašemu tělu potřebné látky, posílí psychiku a erekce bude pevná a dlouhá, partnerka bude spokojená, vaše ego také.

Co způsobuje problémy s erekcí

Příčinou problémů s erekcí je vždy buď fyzický, organický, nebo psychický problém. Je vhodné nejprve zjistit přesné důvody erektilní dysfunkce a pojmenovat je. Následně je možné začít problém řešit a léčba bývá většinou úspěšná. Který článek řetězce vzniku erekce u vás selhává? Zkuste ho identifikovat a vybrat si také z možných příčin problémů erekce právě ty, které se vás mohou týkat, a dospějete k příčině problémů s erekcí.

Psychika a stresstres a problémy s erekcí

Psychické faktory jsou nejčastější příčinou problémů s erekcí u mladších ročníků. Strach ze slabého výkonu a neuspokojení partnerky může mít za následek skutečné selhání při sexu. Psychický nátlak a stres v práci, s tím spojené vyčerpání organismu (nejen fyzické, ale i psychické) je také častou příčinou těchto problémů.

Zdravotní problémy a nemoci

Častými příčinami erektilní dysfunkce jsou cukrovka, vysoký krevní tlak, ateroskleróza, nemoci srdce a kardiovaskulární problémy či například zvýšený cholesterol. Problém se vyskytuje i u mužů, kteří jsou po operaci břicha.

Užívání léků

Některé přípravky mohou mít negativní vliv na libido a mohou snižovat chuť na sex. Do této skupiny léků patří hlavně léky na kardiovaskulární problémy a antidepresiva. Při jejich dlouhodobém užívání se mohou dostavit problémy s erekcí.

Strava

Mastná jídla, velké porce, nedostatek ovoce a zeleniny. To vše má za následek nedostatek vitamínů a minerálů. Do jídelníčku byste měli zařadit zejména ryby, ovoce a zeleninu, potraviny bohaté na selen a zinek, který stimuluje tvorbu testosteronu. Jak jistě víte, testosteron je velmi potřebný pro silnou erekci.

Hormonální nerovnováha

Hormonální problémy se týkají mladších ročníků během puberty, ale i mužů po padesátce, kdy se snižuje tvorba testosteronu.

Neurologické onemocnění

Alzheimer a Parkinson. To jsou pánové, o kterých byste raději v pokročilém věku nechtěli nikdy slyšet. I tato onemocnění mohou znamenat vznik problémů s erekcí. Do této skupiny onemocnění řadíme také poranění míchy, sklerózu a epilepsii.

Nedostatek pohybu

Sportem ke zdraví (a k dobré erekci). Tento náš doplněný výrok platí. K pevné erekci vám nepomůže lenošení a nicnedělání. Dostatek pohybu a sport pomáhá zlepšit ztopoření penisu ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete. Obezita či nadměrný cholesterol, který také souvisí s nedostatkem pohybu, zvyšují problémy s erekcí.

Alkohol a kouření

Pitím alkoholu a kouřením zhoršujete stav oběhového systému těla. Jeho dobrý stav je pro kvalitní erekci potřebný, proto se těmto dvěma škůdcům vyhýbejte.

Erektilní dysfunkce a občasné selhání

Nestrachujte se, že trpíte erektilní dysfunkcí, pokud občas selžete a erekce nevydrží. Není to totéž. Možná stačí vyřešit nějaký menší psychický problém a selhání se nebude v příštích letech opakovat. Nebo si třeba po těžkém dni odpočinout a zkusit sex jindy. Nebo třeba doplnit potřebnou výživu i například pomocí tabletek MerliX a vše bude frčet naplno tak, jak to má být. O erektilní dysfunkci můžeme mluvit až tehdy, když problém nedosažení erekce přetrvává několik měsíců po sobě. V seznamu příčin možných problémů s erekcí, který jsme uvedli výše, se nemusí nacházet všechny možné příčiny. Erektilní dysfunkce může předznamenávat i výskyt vážnější nemoci, jako jsou například nádorová i nenádorová onemocnění prostaty. V případě vážných a dlouhodobých problémů s dosažením erekce, na které nezabírají dlouhodobě žádné pilulky, je třeba zajít za lékařem (urologem či sexuologem), který rozhodne o další vhodné léčbě. Více o erektilní dysfunkci si pozorně přečtěte v jednom z našich článků.

Přejít na článek o erektilní dysfunkci

Eliminujte problémy s erekcí

Pokud u vás lékař už vyloučil závažná onemocnění, která by mohla být příčinou problémů s erekcí, je dobré začít tento problém řešit a zaměřit se na všechny oblasti, které se vás týkají. Jak jsme již uvedli výše, příčin může být několik. Kvalitní sexuální život je určitě vaším cílem a zároveň potřebou. Zlepšení kvalit v posteli ocení i vaše partnerka, manželka či přítelkyně. Co všechno tedy můžete udělat pro vyřešení problémů s erekcí?

  • Zdravě se stravujte. Vyhýbejte se mastným a tučným jídlům, nejezte smažená a těžká jídla. Jezte více ovoce a zeleniny, mořských plodů, ryb a podobně.
  • Hýbejte se, začněte sportovat nebo alespoň absolvujte občasné procházky.
  • Pohyb na čerstvém vzduchu zvyšuje mimo jiné i produkci vitamínu D, který pozitivně ovlivňuje erekci.
  • Zkuste nějaké přírodní afrodiziakum, jakým je například ženšen, česnek, cizrna, celer, fazole, zázvor, hřebíček atd. Vhodnějším řešením je však sáhnout po výživovém doplňku typu MerliX, který obsahuje i přírodní afrodiziaka, a to ve velmi vhodné koncentraci, ideálně nakombinovaná s jinými látkami prospěšnými pro zdravou a pevnou erekci.
  • O svých problémech mluvte s partnerkou. Komunikace je ve vztahu důležitá, pozitivně ovlivňuje celkovou náladu a uvolňuje emoční napětí.
  • Vyřešte své psychické problémy. Možná jste jen přetížení, možná prožíváte stresové období, ale možná máte určité psychické problémy, které neumíte vyřešit sami a stydíte se o nich mluvit. V takovém případě je vhodné navštívit psychologa či sexuologa, kteří jsou zvyklí takové věci poslouchat a nezdají se jim nepřirozené. Nestyďte se proto za nimi zajít promluvit si, pokud je to opravdu nutné.
  • Sáhněte po medicíně nebo si zakupte volně prodejné pilulky na erekci značky MerliX. Pokud budete chtít zkusit léky na předpis, je nejprve nutné zajít k lékaři, ale na tabletky typu MerliX® předpis není třeba. Na rozdíl od léků na předpis nemají žádné vedlejší účinky a jejich užívání nepředstavuje žádné riziko. Zvažte tedy, co je pro vás v daném čase vhodnějším řešením.
Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit