Testosteron

Jedná se o hormon, který se tvoří v mužských varlatech, kde napomáhá produkci spermií, podporuje sexuální touhu a pomáhá budovat svalovou hmotu. Pokud jste již potkali silného alfa samce, ze kterého vyzařuje síla a energie, charisma a sebevědomí, tak tento muž má jistě dostatek testosteronu. Pochopitelně s přicházejícím věkem hladina testosteronu klesá. Od 30 roku se začíná jeho hladina snižovat o 1 % až 2 % ročně.

Co je testosteron

pokles hladiny testosteronu

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který se tvoří v Leydigových buňkách ve varlatech. Největší vliv testosteronu přichází především v pubertě. V tomto období dochází k růstu varlat a penisu, přichází také růst ochlupení, zvětšuje se prostata a hrtan a v neposlední řadě přichází na řadu nárůst svalové hmoty a sexuální aktivity. Testosteron ovlivňuje muže v mnoha směrech, jako je například:

  • Schopnost budovat svalovou hmotu
  • Snazší pálení podkožního tuku
  • Silnější erekce, zvýšení libida a sexuální výkonnosti
  • Zvýšená touha po úspěchu a dominanci
  • Zlepšení nálady a motivace
  • Zesílení kostí a zdravější srdce

Z tohoto výkladu je evidentní, že testosteron je pro muže velice důležitý. Bohužel s přibývajícím věkem hladina testosteronu rapidně klesá. Je možné snižování hladiny testosteronu nějakým způsobem zabránit nebo jej alespoň zmírnit?

Jak zvýšit hladinu testosteronu

jak zvýšiť hladinu testosteronu

Po 30. roku života muže začíná pomalu tvorba testosteronu ubývat. Nicméně první příznaky nedostatku testosteronu se objevují po 50. roku života. Jedná se o období andropauzy, kdy na sobě muž pozoruje ochabování svalstva, zpomalený metabolismus, snížení sexuální aktivity, deprese, ztráta paměti nebo dokonce vznik onemocnění jako jsou například osteoporóza nebo srdeční onemocnění. Nicméně tento stav nemusí být vždy nevyhnutelný, pokud se muž rozhodne s hladinou testosteronu něco dělat. Nabízí se hned několik způsobů:

  • Přírodní testosteron – lze zvýšit naprosto přirozeným způsobem. Stačí dbát na zdravý životní styl. Správný jídelníček, dostatek pohybu – pomáhá silové cvičení, dostatek spánku, minimum stresu a dostatek sexuální aktivity. Přírodní testosteron naleznete i v rostlině Tribulus Terrestris. Výtažek z této rostliny může zvýšit hladinu testosteronu až o 30%.
  • Testosteronové injekce – které jsou k dostání, se podávají pouze mužům ve vyšším věku. Jedná se o muže, u kterých se tvorba testosteronu úplně zastavila. Léčba testosteronovými injekcemi je dlouhodobá záležitost.
  • Testosteron v tabletkách – je vhodný, pokud má muž problémy s potencí způsobené nedostatkem testosteronu v jakémkoliv věku.

Samozřejmě v dnešním uspěchaném světě, kdy si člověk nenajde chvíli, aby se v klidu najedl nebo si zasportoval, je obtížné sledovat, které minerály a vitamíny jsou potřebné pro tvorbu testosteronu. Proto je zde MerliX SENIOR, který obsahuje kompletní složení veškerých minerálů a vitamínů pro dokonalou tvorbu testosteronu. Je to skvělý doplněk stravy, který vám dodá nejen dostatek testosteronu, ale také zlepší erekci a zvýší sexuální touhu.

Testosteron a ženy

Stejně tak jako muži potřebují testosteron, tak ženy se neobejdou bez hormonů estrogen a progesteron, které se tvoří ve vaječníku. Nicméně i v těle ženy koluje určité množství testosteronu. Tento hormon většina žen nijak zvlášť nereflektuje, ovšem vyšší hladina testosteronu u ženy je nežádoucí. Tento hormon může ženě způsobit mnoho nepříjemností a problémů. Jedná se například o kosmetické potíže, jako je například zvýšený růst ochlupení, zhoršení kvality pleti, hrubnutí hlasu. Ovšem může způsobit i závažnější problémy typu vynechávání menstruace, nedozrávání vajíček, potíže s oplodněním, ale může také značit nádorové onemocnění. Paradoxně se testosteron používá při hormonální léčbě u karcinomu prsu. Nejen ženy, ale i muži sáhnou často po testosteronu zejména ve sportovním odvětví, nicméně tento typ dopingu je mnoha sportovními asociacemi zakázán.

Vliv testosteronu na mužskou erekci

testosteron

Pokud je řeč o testosteronu a jeho vlivu na erekci, jedná se o klíčové spojení. Optimální hladinu testosteronu potřebuje muž po celou dobu svého sexuálního života. Jak již bylo zmíněno, s postupem věku hladina testosteronu klesá, což má za následek vypadávání vlasů, hromadění tuku v břišní oblasti, úbytek svalové hmoty a v neposlední řadě se také vytrácí sexuální touha a schopnost dosahovat erekce. Bohužel řada mužů se snaží posílit svoji mužnost nelegálními léky s obsahem testosteronu. Neuvědomují si však, že tyto produkty mají za následek zvýšení rizika nádorových onemocnění srdce a cév. Z výše uvedených údajů je patrné, že zvýšení hladiny testosteronu má pozitivní vliv na mužskou sexuální touhu a zvýšenou erekci. Nicméně buďte vždy obezřetní s výběrem vhodného produktu.

MerliX Senior – přirozené zvýšení testosteronu

Tento doplněk stravy vám pomůže k přirozenému zvýšení testosteronu. Nejedná se tedy pouze o produkt na zvýšení erekce, ale jeho kouzlo také spočívá v posílení imunity a elánu do života.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit