Předčasná ejakulace

Jde o sexuální dysfunkci, kdy muž není schopen udržet ejakulát po delší dobu během sexu. K ejakulaci tedy dochází příliš brzy a partnerce se to samozřejmě nemusí líbit. Předčasná ejakulace může mít za následek poškození vztahu a komplikace v soužití muže a ženy. Muž nestíhá ženu sexuálně uspokojit, protože jeho vyvrcholení je příliš brzké. To s sebou přináší i frustraci u muže. Většinou se o předčasné ejakulaci mluví při výronu semene, které přichází už do jedné minuty při sexuálním styku.

Příčiny předčasné ejakulacepředčasná ejakulace

Je obtížné identifikovat skutečnou příčinu, ale ve většině případů se jedná o některou z těchto příčin:

  • psychika
  • krátká uzdička
  • zánět močových cest
  • delší pauza v sexuálním životě

V prvním případě jde o příčiny na úrovni mozkových struktur, které je těžko identifikovat, ovládat a následně i léčit. Příčinou může být stres, emoční náchylnost, neschopnost ovládat své pocity, úzkost nebo i deprese. Souviset to může i s vyzrálostí psychiky. Proto se předčasná ejakulace u mužů zlepšuje i s věkem a získáváním zkušeností. Čím je muž starší, tím lépe by měl svou ejakulaci ovládat.

Pokud je problém v délce uzdičky, která je příliš krátká, je možné tento problém vyřešit naříznutím uzdičky nebo jejím úplným uvolněním. Tyto zákroky se provádějí v rámci jednodenní chirurgie. Nejde o tak bolestivé zážitky, jak si mnozí muži představují. Jde o zcela bezbolestný zákrok, který nevyžaduje ani nějakou zdlouhavější rekonvalescenci. Uzdička je velmi citlivá erotogenní zóna, a proto hraje v dosažení orgasmu velkou roli. Pokud je příliš stažena, může mít za následek právě nežádoucí předčasnou ejakulaci.

Pokud je důvodem předčasné ejakulace zánět močových cest, je třeba urychleně vyhledat urologa a problém vyřešit. Zánět močových cest se projevuje pálením při močení, změnou zápachu a barvy ejakulátu a moči, případně bolestmi měchýře nebo horečkami.

Předčasná ejakulace a dědičnost

Předčasná ejakulace může být i dědičná. Pokud měl tento problém někdy otec, má jej pravděpodobně i syn. Výzkumy zaznamenávají i to, že muži, kteří začali se svým sexuálním životem pozdě, mají větší náchylnost ejakulovat předčasně než muži, kteří mají se sexem větší zkušenosti a styk mají pravidelně.

Předčasný výron semene a masturbace

Možná jste již slyšeli o tom, že s předčasnou ejakulací můžete zabojovat i častější masturbací. Masturbace se sice může považovat za dobrý trénink sexu, ale pravý sex je o něčem jiném. Při masturbaci se soustředíte hlavně na to, abyste orgasmu dosáhli a ideálně při masturbaci neztratili mnoho času, takže na oddálení výronu semene se nesoustředíte. Častá masturbace tedy nemusí oddálení ejakulace pomoci. Při sexu se ženou navíc hrají roli při zvyšování sexuálního napětí i jiné faktory, které při masturbaci nezažijete. Jde například o vzájemné dotyky, vzdechy, vůně, tempo, atmosféru a mnoho dalších pěkných záležitostí týkajících se sexu mezi mužem a ženou. Toto při sledování videí na internetu nezažijete. Masturbace tedy není řešením oddálení předčasné ejakulace.

Dobré výsledky při dosažení jejího oddálení má i výživový doplněk MerliX Perfektum, který si můžete zakoupit na naší webstránce.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit