Impotence

Impotencí se myslí neschopnost muže k pohlavnímu styku. Ovšem mezi lidmi se tím spíše myslí neschopnost oplodnit ženu, což je velký rozdíl. K pohlavnímu styku tedy může dojít, ale protože má muž malý počet spermií, nebo nedostatečně pohyblivé spermie, nedojde k oplodnění.

Impotence a léčba

Druhy impotence

Mužská impotence má asi tři hlavní příčiny a to jsou nedostatečná erekce, neschopnost tvorby semene a již zmíněné malé množství či nízká pohyblivost spermií. Z nich je nejčastější erektilní dysfunkce. Článků na toto téma bylo napsáno mnoho, ale zjednodušeně lze říci, že příčiny jsou dvě. Je to psychika a zdraví. Dalším měřítkem je věk, protože se stoupajícím věkem dochází k poklesu hladiny testosteronu v těle. Tím klesá sexuální touha a samozřejmě klesá i penis. Mezi odborníky i veřejností se ale hovoří i o ženské impotenci.

Řešení ztráty schopnosti erekce

Pro erektilní dysfunkci platí, že se dá spíše nárazově řešit podáním léků (Viagra apod.), ale je třeba hledat skutečnou příčinu. Tou mohou být problémy v práci, v rodině i ve vztahu, ale i třeba vysoký tlak, vyšší cholesterol, cukrovka, špatná funkce štítné žlázy atd.

Ženská impotence

U žen se impotencí rozumí třeba nechuť k sexu a ztráta schopnosti se vzrušit a dosáhnout orgasmus Tady se dají problémy řešit u sexuologa, ale někdy jde opět jen o psychickou zábranu. Tou může třeba odpor k partnerovi či jiné rodinné neshody. Také to může být únava, špatná životospráva, málo pohybu, alkohol a drogy, užívání antidepresiv a léků na vysoký krevní tlak, ještě neobjevená rakovina prsu či různá gynekologická onemocnění. K vážným problémům může dojít v případě špatné volby antikoncepce. Léčba ženské impotence je snazší než u mužů, jde o znovunastolení procesu znovuspouštění zvlhčení pochvy. K tomu může dojít změnou chování partnera, úpravou životosprávy a fyzickou aktivitou. Pokud to nebude stačit, je třeba pátrat po jiných příčinách, vedle změny jídelníčku to jsou lékařské procedury. Těmi mohou být fytoterapie, akupunktura i masáže. Cesty k nápravě vedou i přes různé formy asijské medicíny.

Impotence v mladém věku

Impotence se netýká vždy nutně jen starších mužů. Objevuje se občas i u mladších ročníků. V nižším věku je snáze řešitelná a většinou za ní stojí vysoké psychické zatížení organismu, přepracovanost, syndrom vyhoření, nadměrný stres, alkohol nebo nedej bože drogy či užívání steroidů. Minimalizací těchto rizik a výskytu těchto faktorů ovlivňujících erekci dochází ke zlepšení erekce. Pomoci byste si měli také výživovým doplňkem MerliX PERFEKTUM, který zejména v takových případech skutečně pomůže. Se zlepšenou erekcí a sexem přichází i celkové zvýšení sebevědomí, které již následně jde ruku v ruce s neustálým zlepšováním erekce a problém s impotencí v mladém věku je zapomenut.

Přírodní afrodiziaka

Impotence byla problémem i v minulosti. Historie nám tu zanechala zkušenosti s přírodními produkty, třeba bylinkami na prokrvení, jako jsou gingko biloba či ženšen. Mezi známá afrodiziaká patří i burské oříšky, které obsahují arginin, ten napomáhá také k prokrvení. A pozor - i u mužů! Jinak se doporučuje pití čisté vody, vitamíny, minerály, antioxidanty a pohybu. Na druhou stranu jde ale o omezení alkoholu a cigaret. To vede k pročištění těla a zvýšení sexuální touhy. Je vhodné vsadit také na účinné doplňky stravy, mezi které patří zejména MerliX.

Možná jste čekali vyřešení problému, proč nemůžete otěhotnět právě vy, když u sousedů mají miminko každý rok? Na to je jedna kniha málo, natož pár těchto řádků. My jsme chtěli spíše hovořit o tom, co brání lidem s denním milováním a vyvrcholením. Mnoho lidí, mužů i žen, si stěžuje na nedostatek sexu se svým partnerem. Jen si stěžují, ale nic pro zlepšení neudělají, myslí si, že za to může ten druhý, ale opak může být pravdou. Milování totiž není jen sex v posteli, ale i denní soužití, pohlazení, pochvala, letmá pusa a podobně. Těšte se na milování od doby, kdy otevřete ráno oči a dávejte to partnerovi celý den na vědomí každým svým činem. Pak možná zjistíte, že impotence je problém, který se vás netýká, že můžete oba a vždy.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit