Erekce

Erekce a vše, co o ní chcete vědět

Pro kvalitní sexuální život je erekce nezbytností. Mnoho mužů s ní však mívá problémy. Bez erekce není možný pohlavní styk, dosažení orgasmu ani ejakulace. V následujícím článku si můžete přečíst o všem, co se týká erekce, a přiučit se tak něčemu, co vám pomůže k jejímu zlepšení. Při problémech s erekcí trpí i společný pohlavní partnerský život. Takové věci je třeba řešit včas a zabránit tak komplikacím či zhoršení tohoto stavu, nebo i možným trvalejším psychologickým důsledkem u muže, kterých by se mohl zbavovat obtížněji.

Jak funguje erekce

pevná erekce

Erekce nebo ztopoření pohlavního údu je důsledkem stimulace a nemusí jít jen o fyzickou stimulaci. K erekci dochází i při psychologických stimulech, které se odehrávají v hlavě jako reakce na určité vjemy. Erekce vždy začíná v hlavě. V mozku se odehrává proces, který vysílá chemické signály do nervů v penisu muže. Následně se tam roztáhnou a uvolní krevní cévy, které do penisu nahromadí dostatek krve pro ustálení erekce. Při erekci se penis stává pevnějším a delším. Aby byl spermiím umožněn lepší průnik směrem ven, dochází při erekci i k roztažení močové trubice. Pro správné fungování tohoto procesu je tedy nutná dobrá spolupráce mozku, nervů, krevního oběhu a hormonů. Problémy s erekcí nastávají, pokud některý z těchto článků selhává. Po dokončení stimulace se penis postupně dostává do původního stavu a erekce slábne. Krev proudí otevřenými kanálky zpět a ztopořený penis se dostane do klidu.

Zdraví muži většinou dokážou udržet erekci bez přestávky 30 až 45 minut. Potřebná je samozřejmě vhodná stimulace. Rozeznáváme několik druhů a typů erekce.

Druhy erekce

 • Noční erekce – jde o podvědomou erekci, která probíhá během spánku, můžete ji zpozorovat po probuzení a nazýva se i ranní erekce.
 • Reflexní erekce – vyvolává ji stimulace penisu. Vzniká tedy při samotném kontaktu pohlaví.
 • Psychogenní erekce – vyvolaná představivostí a fantazií. Tento druh erekce tedy nemusí vždy nastat ve vhodné době.

Rozdělení erekce podle tvrdosti penisu:

 • Penis je větší, ale není tvrdý.
 • Tvrdší penis, ale ještě ne dostatečně tvrdý pro vniknutí do vaginy.
 • Dostatečně tvrdý penis pro vniknutí, ale nedostatečně pevný.
 • Tvrdý a pevný penis.

Problémy s erekcí

Muži se mohou setkat s problémy s erekcí nejen ve starším věku, ale i během mládí. Tehdy jsou nejčastější příčinou problémů s erekcí zejména psychologické faktory. V pokročilém věku jde spíše o obecné stárnutí organismu, pokles hladiny testosteronu a snížení fyzické výkonnosti. Neschopnost udržet erekci, předčasná ejakulace nebo například slabé ztopoření penisu ještě nemusí znamenat nějaké významné problémy s erekcí. Problémem je až pravidelně se opakující problém s erekcí. Tento stav se nazývá erektilní dysfunkce. Příčiny erektilní dysfunkce mohou být různé Většinou se však považuje za symptom nějakého jiného zdravotního problému, nepovažuje se za nemoc. Problémy s erekcí ovlivňuje věk, stres, špatná životospráva, deprese, psychický nátlak, alkohol, obezita, dokonce i užívání některých druhů léků. Díky vynikajícímu složení pilulek MerliX můžete pomoci minimalizovat vliv těchto faktorů a také díky tomu zlepšit erekci a s ní i svůj sexuální život.

Impotence

Impotencí nazýváme trvalý problém muže dosáhnout erekce. Laicky a jednoduše řečeno i „neschopnost“. Impotence se týká hlavně mužů po 50tce. Je však strašákem každého, kdo na ni i jen pomyslí při prvních náznacích problémů s erekcí. V mladším věku však bývá spíše výjimkou a u mladých lidí je třeba se při řešení problémů s erekcí zaměřit spíše na jejich psychický stav a jiné faktory. Riziko impotence se zvyšuje s přibývajícím věkem. Impotenci vyvolávají choroby jako například cukrovka, vysoký krevní tlak, onemocnění ledvin, roztroušená skleróza, kardiovaskulární onemocnění a jiné. Ovlivňuje ji i užívání léků a již zmíněné psychologické faktory. V těchto případů je léčení impotence jednodušší než v případech vyvolaných přítomností určité nemoci.

Zlepšení erekcesport a erekce

Pár praktických rad jak zlepšit erekci:

 1. Zdravě se stravujte.
 2. Sportujte, hýbejte se.
 3. Vyhýbejte se stresu.
 4. Zaměřte se i na dostatečně dlouhý spánek.
 5. Pořiďte si výživový doplněk na zlepšení erekce.
 6. Komunikujte s partnerkou o všem, co vás trápí.
 7. Vyhýbejte se alkoholu.

Je to tedy jednoduché. Jezte více ovoce a zeleniny a méně mastného. Pokud jste dosud sedávali doma, začněte chodit více ven. Zvýší se tím produkce vitaminu D, který má pozitivní vliv na erekci. Začněte sportovat nebo se alespoň trochu více hýbat. Zvýšení tvorby testosteronu vám také pomůže k lepší erekci. Nestresujte se, změňte pohled na život a buďte optimističtější. Zlepší se tím i kvalita spánku, která je pro zdravý sexuální život nezbytná. Nestyďte se s partnerkou promluvit i o tomto problému, pokud vás stále trápí. Nekuřte a nepijte alkoholické nápoje. Pokud se nebojíte nezdravých léků, zajděte za lékařem pro pilulky na předpis, avšak vhodnější a hlavně zdravější alternativou jsou výživové doplňky, které zlepší nejen erekci, ale i váš celkový zdravotní a psychický stav.

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit