Kámasútra - nejen o polohách

Kategorie: Kámasútra

Co si představíte, když se řekne Kámasútra? Většinou jsou to představy o nejrůznějších polohách, od klasických až po ty krkolomné. Na rozdíl od dnešních autorů, kteří preferují zejména erotično, se v původní Kámasútře rozebíral i společenský i milostný život. Ale kde to všechno začalo? Kdy, kde a proč vznikla Kámasútra?

Vznik Kámasútry

Učení o umění lásky a lidské rozkoši evidujeme začátkem našeho letopočtu ve starověké Indii. Kdysi byla jednou ze zásad lidské - činnosti danou Bohem - slast. Tuto zásadu rozvinulo více učenců, kteří vytvořili množství děl o umění lásky. Tato díla shrnul do jednoho svatý muž Mallanág Vátsjájana, který se zabýval sexuálními mravy tehdejší společnosti. Vše zapsal do příručky, kterou nazval Kámasútra, tj příručka o sexuální praktice.

O čem je vlastně Kámasútra

Základem života podle Kámasútry je užívat si slasti, neřesti a požitky. I proto byla dost často odsuzována kvůli náboženským, morálním a společenským předsudkům. Ale my se budeme řídit slovy Sigmunda Freuda:

„Téměř všechny nejdůležitější rysy, myšlenky a činnosti jsou přímým nebo nepřímým výrazem pohlavní energie.“

A řekneme si něco o sexuálním spojení podle starých Indů, kteří rozlišovali spojení podle velikosti, vášnivosti a času.

Muži se podle velikosti penisu dělí do tří tříd, a to na zajíce, býky a hřebce. Ženy se podle hloubky vaginy dělí na srny, klisny nebo slonice. Z toho jsou 3 shodná spojení, a to: zajíc se srnou, býk s klisnou a hřebec se slonicí. Při středně silném spojení může muž uspokojit svou vášeň, aniž by ublížil ženě. V jemném spojení je náročnější uspokojit ženu. Při sexuálním spojení podle vášnivosti jde o to, že čím je větší vášeň, tím je větší požitek a výron semene u muže. Při spojení podle vášnivosti se klade důraz na to, že muži následně po vyvrcholení přestanou s milováním a jsou spokojeni, což se o ženách nedá říct. Tato spojení platí dodnes.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

POSLEDNÍ PŘIDANÉ ČLÁNKY

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit