Kámasútra - nejen o polohách

Kategorie: Kámasútra

Co si představíte, když se řekne Kámasútra? Většinou jsou to představy o nejrůznějších polohách, od klasických až po ty krkolomné. Na rozdíl od dnešních autorů, kteří preferují zejména erotično, se v původní Kámasútře rozebíral i společenský i milostný život. Ale kde to všechno začalo? Kdy, kde a proč vznikla Kámasútra?

Vznik Kámasútry

Učení o umění lásky a lidské rozkoši evidujeme začátkem našeho letopočtu ve starověké Indii. Kdysi byla jednou ze zásad lidské - činnosti danou Bohem - slast. Tuto zásadu rozvinulo více učenců, kteří vytvořili množství děl o umění lásky. Tato díla shrnul do jednoho svatý muž Mallanág Vátsjájana, který se zabýval sexuálními mravy tehdejší společnosti. Vše zapsal do příručky, kterou nazval Kámasútra, tj příručka o sexuální praktice.

O čem je vlastně Kámasútra

Základem života podle Kámasútry je užívat si slasti, neřesti a požitky. I proto byla dost často odsuzována kvůli náboženským, morálním a společenským předsudkům. Ale my se budeme řídit slovy Sigmunda Freuda:

„Téměř všechny nejdůležitější rysy, myšlenky a činnosti jsou přímým nebo nepřímým výrazem pohlavní energie.“

A řekneme si něco o sexuálním spojení podle starých Indů, kteří rozlišovali spojení podle velikosti, vášnivosti a času.

Muži se podle velikosti penisu dělí do tří tříd, a to na zajíce, býky a hřebce. Ženy se podle hloubky vaginy dělí na srny, klisny nebo slonice. Z toho jsou 3 shodná spojení, a to: zajíc se srnou, býk s klisnou a hřebec se slonicí. Při středně silném spojení může muž uspokojit svou vášeň, aniž by ublížil ženě. V jemném spojení je náročnější uspokojit ženu. Při sexuálním spojení podle vášnivosti jde o to, že čím je větší vášeň, tím je větší požitek a výron semene u muže. Při spojení podle vášnivosti se klade důraz na to, že muži následně po vyvrcholení přestanou s milováním a jsou spokojeni, což se o ženách nedá říct. Tato spojení platí dodnes.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

POSLEDNÍ PŘIDANÉ ČLÁNKY

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit