Kámasútra

Kategorie: Kámasútra

Postelový manuál plný tipů a triků. Málo slov a mnoho akcí. Původní text napsaný indickým filozofem Vátsjájanem neobsahoval žádné obrázky a sexuální polohy tvořily jen 20 % jeho obsahu. Zda bylo zbývajících 80 % jen vatou, nebo naopak, se dočtete v následujících řádcích.

Kámasútra - milostný život od A po Z

Sex sám o sobě je v současnosti skoro vždy vytržený z kontextu. Sex, sex, sex. Nic před a nic po. Velmi strohý a úsečný pohled na tak delikátní záležitost, jakou milostný život je. Odpověď a širší nadhled najdeme hned v samotném názvu Kámasútra. Kama je touha. Sutra je manuál. Kama – to je touha, která začíná už při prvním střetu pohledů, daleko předtím, než se jde na věc (ve většině případů samozřejmě, čest výjimkám) a končí tam, kde končí cesty všech smrtelníků. Žili šťastně, dokud nezemřeli. Až tak široký je záběr tohoto manuálu – Sutra.

Po čem touží každý milenec

Manuál lásky obsahuje sedm částí rozdělených do 36 kapitol. Začíná se úplně od základů, a to určením si životních priorit. Co to má společného s milostným životem? Je to nejdůležitější rozhodnutí, které člověk v této oblasti může udělat. Priority ve sféře lásky jsou přinejmenším tak důležité jako každé jiné podstatné životní rozhodnutí. Představy člověka s cílem založit si rodinu a představy věčného playboye se od sebe liší téměř ve všech oblastech. Zaměňování těchto představ přináší z dlouhodobého hlediska množství nedorozumění a zmatků. Vědět, co od milostného života chceme, a následně toho i dosáhnout je jedním z nejsilnějších potěšení a slastí života. Podmanit si to, o čem sníváme. A to je přesně to, po čem touží každý milenec.

Kámasútra není jen 64 poloh

Kámasútra není jen seznam poloh. Původní text jich popisoval 64 a v pozdějších verzích přibývaly další a další. Nejnovější verze a současná doba řídící se mottem: „čím víc, tím lépe“ jde tvrdě po kvantitě. Samotný akt však není všechno. Svádění a předehra jsou také velkými vědami, i když v současné uspěchané době, kde chce každý jít hned na věc, často opomíjenými. Od objetí, polibků, přes mazlení až škrábání a nakonec i všechny možné i nemožné polohy. Každý aspekt je rozanalyzovaný do nejmenších detailů. Je jasné, že cit pro smyslnost byl v lidech zakořeněný už odpradávna. Tak jako fakt, že mužům byla vždy připisovaná síla a dominantnost a ženám něžnost, jemnost a poddajnost.

polohy kámasútry

Ženy a muži

Dynamika mezi oběma pohlavími, to je skutečná podstata Kámasútry. Témata jak si získat ženu/muže, udržet si ji/ho, v určitých případech opustit, tvoří podstatnou část originální verze. Kapitola „management manželství“ hovoří sama za sebe. Ten moment, kdy se ze sexuální příručky stane manželská poradna. Zvládnout partnera bez toho, abyste se navzájem pozabíjeli, a zároveň udržet jiskru ve vztahu i po letech, to je umění, které učí Kámasútra. Když to funguje v posteli, je to skvělé. Když to funguje i mimo ni, je to radost žít. Sám jsem byl velmi překvapený, kolik obsahu je věnovaného právě spolužití dvou lidí. Vypadá to tak, že lidé mají asi víc problémů sami se sebou než se sexem.

Kámasútra dnes

Sexuální život je v současné době ovlivňovaný faktorem času a stresu. Partneři mají stále méně chvil na milování, častokrát vynechávají předehru, mazlení, hlazení a všechny ty příjemné momenty, které dokážou, například ženu, nabudit mnohem lépe a s vyšší intenzitou. Dívání se do očí toho druhého, intenzivní objetí nebo držení se za ruku jsou věci, které se velmi podceňují a přitom vytvářejí senzuální propojení partnerů. Zároveň jsou také základní součástí kámasútry. Pod vlivem stresu se propojení dvou partnerů mění jen na aktivitu, při níž jsou její účastníci duchem nepřítomní a milování skončí jen bohapustým rychlým sexem.

Oživte to

Pár nepatrných změn, podle návodu kámasútry, může dopomoci k oživení vašeho mileneckého života. Není třeba až tak mnoho, jak se na první pohled zdá. Zkuste pro začátek zapojit všech pět smyslů. Vždyť i v kámasútře se psalo, že před milováním se milenci osvěžili nápojem a po něm si společně vychutnávali sladkosti a čerstvé ovocné šťávy. K dispozici měli opečené maso, rýžovou kaši apod. Dopřejte si pohár lahodného červeného vína, na chvíli spolu zastavte čas a dopřejte si konečně čas pro vás. Mluvte o vašem dni, co jste zažili a vyslechněte jeden druhého. Držte se přitom za ruce, případně hlaďte toho druhého. Pochutnejte si například na sýru a hroznu, které se k vínu skvěle hodí.kámasútra Popřípadě zkuste cokoliv jiného, o čem víte, že máte rádi. Čokoláda příjemně probudí vaše smysly, vždyť patří mezi oblíbená afrodiziaka. Vyhýbejte se aromatickým potravinám, které by pěkné chvíle mohly pokazit.

Milování většinou sestává z vystřídání maximálně tří poloh. Někomu to může i vyhovovat, ale podle kámasútry to nestačí. Nechceme vám tímto říkat, abyste divoce měnili polohy každou minutu, jako utržení z řetězu. Nejdříve začněte misionářem, při němž navážete s partnerkou oční kontakt a propojení. Postupně obměňujte polohy, které jsou vám nejpříjemnější. Určitě však nezůstávejte jen při nich a vyzkoušejte i něco nového. Vždyť stále je se čemu učit a ve dvou to jde zábavněji.

Při dosahování vrcholu neignorujte partnerčiny pocity a nezapomínejte na ni. Orgasmus ženy je při milování stejně důležitý jako ten váš, možná i víc. Povinností pánů je „to“ dokázat, povinností žen zase „to“ předvést. Uvědomte si pravidlo, které platí už od nepaměti – když je žena šťastná a uspokojená, budete i vy.

Na velikosti záleží

Podle kámasútry je velikost penisu důležitá, ale pokud byste nebyli „tam dole“ obdaření, vůbec to nepředstavuje problém. Kniha lásky nabízí různé návody na polohy, aby bylo milování ještě intenzivnější. Vyvrcholením milování nekončí. „Dohra“ tvoří velmi důležitou část milování, která posiluje pouto lásky. Vždyť i samotný Vatsyayany se s milenkami po milování mazlil a dobře věděl, co dělá.

Výborná fyzická kondice podpořená zdravým životným stylem jsou základy, na kterých je dobré stavět. V milostné sféře to platí dvojnásobně. Kámasútra nabízí jednoduchou rovnici. Čím jste zdravější, tím jste silnější. Čím jste silnější, tím jste fyzicky přitažlivější. A čím jste fyzicky přitažlivější, tím se vaše obzory rozšiřují. Vzhled není všechno, ale je to příjemný bonus. Ať už z pohledu muže, nebo ženy.

Pěkný obal ale sám o sobě z dlouhodobého hlediska neobstojí. Pěstovat si kvality a zručnosti, které mají skutečnou váhu při kontaktu s našimi současnými, minulými a budoucími milovanými, to je pravá podstata kámasútry. Nebo je to všechno přece jen o sexu?

Diskuze

astrydka

17. 12. 2019

existuje originál Kamasutra nebo nějaká hlavní kniha? Je jich strašně moc, chci koupit na Vánoce přítelovi :))

Vložte příspěvek do diskuze

POSLEDNÍ PŘIDANÉ ČLÁNKY

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit