Kámasútra

Kategorie: Kámasútra

Postelový manuál plný tipů a triků. Málo slov a mnoho akcí. Původní text napsaný indickým filozofem Vátsjájanem neobsahoval žádné obrázky a sexuální polohy tvořily jen 20 % jeho obsahu. Zda bylo zbývajících 80 % jen vatou, nebo naopak, se dočtete v následujících řádcích.

Kámasútra - milostný život od A po Z

Sex sám o sobě je v současnosti skoro vždy vytržený z kontextu. Sex, sex, sex. Nic před a nic po. Velmi strohý a úsečný pohled na tak delikátní záležitost, jakou milostný život je. Odpověď a širší nadhled najdeme hned v samotném názvu Kámasútra. Kama je touha. Sutra je manuál. Kama – to je touha, která začíná už při prvním střetu pohledů, daleko předtím, než se jde na věc (ve většině případů samozřejmě, čest výjimkám) a končí tam, kde končí cesty všech smrtelníků. Žili šťastně, dokud nezemřeli. Až tak široký je záběr tohoto manuálu – Sutra.

Po čem touží každý milenec

Manuál lásky obsahuje sedm částí rozdělených do 36 kapitol. Začíná se úplně od základů, a to určením si životních priorit. Co to má společného s milostným životem? Je to nejdůležitější rozhodnutí, které člověk v této oblasti může udělat. Priority ve sféře lásky jsou přinejmenším tak důležité jako každé jiné podstatné životní rozhodnutí. Představy člověka s cílem založit si rodinu a představy věčného playboye se od sebe liší téměř ve všech oblastech. Zaměňování těchto představ přináší z dlouhodobého hlediska množství nedorozumění a zmatků. Vědět, co od milostného života chceme, a následně toho i dosáhnout je jedním z nejsilnějších potěšení a slastí života. Podmanit si to, o čem sníváme. A to je přesně to, po čem touží každý milenec.

Kámasútra není jen 64 poloh

Kámasútra není jen seznam poloh. Původní text jich popisoval 64 a v pozdějších verzích přibývaly další a další. Nejnovější verze a současná doba řídící se mottem: „čím víc, tím lépe“ jde tvrdě po kvantitě. Samotný akt však není všechno. Svádění a předehra jsou také velkými vědami, i když v současné uspěchané době, kde chce každý jít hned na věc, často opomíjenými. Od objetí, polibků, přes mazlení až škrábání a nakonec i všechny možné i nemožné polohy. Každý aspekt je rozanalyzovaný do nejmenších detailů. Je jasné, že cit pro smyslnost byl v lidech zakořeněný už odpradávna. Tak jako fakt, že mužům byla vždy připisovaná síla a dominantnost a ženám něžnost, jemnost a poddajnost.

Ženy a muži

Dynamika mezi oběma pohlavími, to je skutečná podstata Kámasútry. Témata jak si získat ženu/muže, udržet si ji/ho, v určitých případech opustit, tvoří podstatnou část originální verze. Kapitola „management manželství“ hovoří sama za sebe. Ten moment, kdy se ze sexuální příručky stane manželská poradna. Zvládnout partnera bez toho, abyste se navzájem pozabíjeli, a zároveň udržet jiskru ve vztahu i po letech, to je umění, které učí Kámasútra. Když to funguje v posteli, je to skvělé. Když to funguje i mimo ni, je to radost žít. Sám jsem byl velmi překvapený, kolik obsahu je věnovaného právě spolužití dvou lidí. Vypadá to tak, že lidé mají asi víc problémů sami se sebou než se sexem.

Na velikosti záleží

Výborná fyzická kondice podpořená zdravým životním stylem jsou základy, na kterých je dobré stavět. V milostné sféře to platí dvojnásobně. Kámasútra nabízí jednoduchou rovnici. Čím jste zdravější, tím jste silnější. Čím jste silnější, tím jste fyzicky přitažlivější. A čím jste fyzicky přitažlivější, tím se vaše obzory rozšiřují. Vzhled není všechno, ale je to příjemný bonus. Ať už z pohledu muže nebo ženy.

Pěkný obal ale sám o sobě z dlouhodobého hlediska neobstojí. Pěstovat si kvality a zručnosti, které mají skutečnou váhu při kontaktu s našimi současnými, minulými a budoucími milovanými, to je pravá podstata Kámasútry. Nebo je to všechno přece jen o sexu?

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

POSLEDNÍ PŘIDANÉ ČLÁNKY

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit