Sexuolog

Kategorie: Zdraví a erekce

Mezi partnery může dojít k situacím, kdy budou muset vyhledat odbornou pomoc a navštívit sexuologa. Stává se to zejména v době, kdy se dvojice snaží zplodit dítě nebo když má muž problémy s erekcí. Náplní práce sexuologa je diagnostika a léčení sexuálních poruch mužů a žen. Individuálně komunikuje s pacienty a analyzuje povahu jejich problému. Diagnostikuje sexuální poruchy, které se podle závažnosti řeší také s psychiatrem, protože mnohé z problémů mají psychické pozadí. Po zohlednění všech aspektů navrhuje a doporučuje vhodnou léčbu.

Sexuolog pro muže, ale i ženy

sexuologická ambulance

Protože jde většinou o intimní témata, sexuolog by měl být vůči pacientovi empatický, s analytickým myšlením a schopný zvládat krizové situace. Sexuolog je vyškolený odborník, poradce a zároveň terapeut, který pomáhá párům s problémy vznikajícími za dveřmi jejich ložnice.

Častokrát jsou na přetřesu choulostivá témata, která pacienti častokrát neumí nebo nechtějí pojmenovat. Muži obvykle za sexuologem chodí kvůli problémům s poruchami erekce, nebo si chtějí popovídat o svých sexuálních fantaziích a představách, které se bojí rozebírat se svými manželkami. Muži však mají mnohem větší problém s návštěvou sexuologa než ženy. Bojí se přiznat si problém, stydí se nebo se obviňují ze selhání. To všechno jsou jen zbytečné trapné pocity, které mužům častokrát brání v početí dítěte s partnerkou nebo vyřešení problému.

Ženy vyhledávají pomoc sexuologa po znásilnění, když se chtějí zbavit traumatu a začít znovu sexuálně žít a fungovat ve vztahu. Zatímco sex u mužů se téměř vždy ukončí orgasmem, u žen to tak jisté není. U některých je orgasmus doslova hlavolamem a nezažijí ho i celý život. Pacientku pošlou na gynekologickou prohlídku, aby byly vyšetřeny její vnější a vnitřní pohlavní orgány. Za bezorgasmovým milováním může být vícero příčin – geny, předsudky, chronické záněty, anatomie nebo samotný partner.

Páry a sexuolog

Samostatnou kategorií jsou páry, které doktora vyhledávají, když se snaží o dítě, ale nedaří se jim to. Spolu by se měli snažit zjistit důvody, které brání ve zplození potomka. V tomto případě jsou obvykle, podle zkušeností sexuologů, iniciativní ženy a snaží se zlomit své tvrdohlavé partnery, kteří se lékařům vyhýbají a odmítají zkoumat, proč nedokážou zplodit dítě. Muž musí přijít na vyšetření spermiogramu, díky němuž se dá zjistit, jaká je kvalita ejakulátu, v jaké kondici jsou jeho spermie – zda jsou životaschopné, mají správný tvar a zda je jich dostatek. Právě tohoto vyšetření se muži bojí jako čert kříže. Častokrát je to kvůli vlastní hrdosti a kvůli možnosti, že by se prokázalo, že je problém v nich. Zapomínají častokrát na svoje partnerky, které těmito testy už prošly.

Sexuolog je v mnohých filmech a seriálech vykreslovaný jako doktor, který ironizuje a dělá si srandu z problémů pacientů, ale je to jen zkreslený obraz. Sexuolog je v první řadě odborník, který vám chce pomoci a měli byste ho vyhledat mezi prvními, při jakýchkoliv problémech se sexem.

návštěva sexuologa

Diskuze

Hanýsek

10. 01. 2019

Může mít muž po operaci prostaty a odstrnění chamovodu,erekci? Třeba pomocí doplnlů? Díky za odpověď. Moc mi to pomůže vše pochopit.

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit