Urolog

Kategorie: Zdraví a erekce

Vyšetření u urologa nepatří mezi ty právě nejoblíbenější. Pokud však pociťujete jisté zdravotní problémy v této oblasti, jeho návštěvu byste určitě neměli odkládat. Může jít o vznik močových kamenů, bolestivou zvětšenou prostatu nebo rakovinu prostaty. Urolog také řeší problémy se zánětem močového měchýře, ledvin a pohlavní choroby. Při pohlavních chorobách vám však nepomůže s AIDS nebo syfilisem. Starší muži přicházejí s problémy při močení nebo se zvětšenou prostatou. Mladší ročníky mohou mít problém se zúženou předkožkou, která jim způsobuje bolest při sexu a řeší se obřízkou. Náplní jeho práce je také léčení nádorů ledvin, semeníku, močového měchýře, penisu, problémů s erekcí, nedostatečnou ejakulací, ale i všech zánětů močově pohlavních orgánů.

Nebojte se vyšetření

Před návštěvou urologa se určitě osprchujte a vyměňte spodní prádlo za čisté. Holit se nemusíte, mírné ochlupení urologovi v jeho práci nepřekáží. Je dobré vypít dostatečné množství tekutin, aby doktor mohl odebrat vzorek moči a udělat jeho rozbor. Pokud už máte tento rozbor od svého obvodního lékaře, přijďte s výsledky. Uvolněte se a myslete na to, že nejde o žádnou trapnou situaci. Urolog je profesionál, vyškolený doktor, který podobných vyšetření udělá za den několik a setkává se s různými velikostmi, tvary a problémy. Při samotné návštěvě si s vámi urolog nejdříve popovídá o vašich zdravotních těžkostech. Následuje prohlídka břicha, jejímž prostřednictvím lékař vyšetří orgány močového ústrojí. Hmatem také vyšetří penis spolu se semeníky, aby zjistil, zda se na nich nenacházejí atypické výrůstky nebo hrbolky.

Vyšetření prostaty nebolí

Pro všechny muže je největším strašákem vyšetření prostaty, které se provádí vložením prstu do konečníku. Může vyvolávat zvláštní pocity, ale jde o bezbolestné vyšetření, i když pro muže dost nepříjemné. Trvá jen pár sekund. Mnozí muži po prohlídce nakonec uznají, že jejich obavy byly zbytečné a nebylo to také hrozné, jak předpokládali. Mezi další vyšetření patří ultrazvuk, RTG nebo vyšetření moče.

Muži by si měli semeníky kontrolovat preventivně i sami, a to každý měsíc. Pozor by si měli dávat mladší ročníky od 20 do 40 let, protože rakovina semeníků může zasáhnout i je, ale vzhledem k jejich mladému věku to nepředpokládají. Pokud máte výskyt karcinomu prostaty v prvostupňovém příbuzenství, měli byste prohlídku u urologa absolvovat jednou do roka a určitě o tom informovat doktora.

Urologické vyšetření se dělá i u žen a častokrát je spojené i s tím gynekologickým. Vyšetřuje se cévkovaná moč – moč se odebírá cévkou zavedenou přímo přes močovou trubici až do močového měchýře. Na první poslech to může znít nepříjemně, ale urologické sestřičky jsou dostatečně zručné. Toto vyšetření se provádí zejména tehdy, pokud chtějí oddělit moč od poševních výtoků nebo různých příměsí.

Urologické těžkosti určitě nepodceňujte a nebagatelizujte, protože se vám to může vrátit, až už bude pozdě.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit