Jak se zbavit stydlivosti

Kategorie: Vztahy

Stydlivost je v určitém směru správná. Po stránce sexu nám brání odolat mnohým svodům. Přesto tedy ruměnec na tváři dívky oslovené nějakým švihákem dává jasně najevo, že jde o stydlivost. Lze se jí zbavit?

Stydlivost obecně

Pro staromilsky starostlivé matky je asi stud jejich dcer dobrý, ale moderní děvče by mělo umět stud překonat. Muži a chlapci to mají snadnější. Ti stud překonávají siláctvím i hrubostí. To se ale k dívkám nehodí. Nelze přece stále se jen červenat. To by byla dívka všem pro smích, nechodila by do společnosti, cítila by se trapně ve škole, když by měla něco přednést atd.

První metoda jak se zbavit stydlivosti

Vezměme si klasickou v úvodu naznačenou scénku, kdy slečnu osloví nějaký kluk, ona hned zrudne a není mu schopná odpovědět ani na prostou otázku. Třeba kde je hlavní nádraží. Když se taková situace stane, nedá se samozřejmě změnit. Ovšem dívka by si z toho měla vzít ponaučení. Na to je rada taková, že by si měla několikrát situaci doma "přehrát" na hlas a před zrcadlem, samozřejmě s tím, jak by měla dopadnou dobře. Obdobně před zrcadlem si může některé scénky nacvičit předem. Třeba jde slečna někomu blahopřát, má něco veřejně říci. Zrcadlo je opravdu veliký pomocník. To nám ukáže, že máme stát zpříma, kam s rukama, kam se nekoukat a kam koukat.

Další metoda zbavení stydlivosti

Člověk by měl být sebekritický, ovšem ne zase moc. Každý si přece na sobě něčeho vážíme, třeba upřímnosti, hezkého nosu a podobně. Pokud si myslíte, že jste samá vada, zkuste si to sepsat. Obdobně si zkuste sepsat do sloupku situace, kdy se stydíte. A najednou zjistíte, že to může spolu souviset. Na jedné straně si považujete svou přímost, na druhou stranu se bojíte s někým přímo mluvit. Ale určitě si myslíte, že pro své zápory nejste tak atraktivní, případně tak úspěšní. Ale to nemá většinou souvislost s tím, že máte třeba špeky, nebo plochý nos. Někdy jsou lidé úspěšní, aniž by je kdo viděl.

Takže si vezměte své silné stránky a na ty soustřeďte. Zkuste požádat o spolupráci maminku, nebo skutečně dobrou přítelkyni, která to neroznese ve škole. Proberte to spolu a jistě uvidíte, že vás jiní lidé vidí daleko kladněji, než si myslíte. Hlavně se koukněte kolem sebe, kolik lidí je na tom hůře, než vy. Nemají třeba domov, rodinu, jsou zanedbaní.

Ale nakonec zjistíte, že když se sebou začnete pracovat, nad sebou kladně přemýšlet, že se nemáte,  za co stydět, a nějaký obyčejný kluk, který hledá nádraží, je pro vás jen "vzduch".

Ale i trochu jinak

Stydliví lidé se snaží být nenápadní, takže, cítíte-li se stydlivá, udělejte se sebou něco. Koukněte se na Popelku v televizi, ne na pohádku, ale o proměnách člověka. A zkuste něco podobného udělat i se sebou. Zajděte do second handů, navštivte nějaký bazar a vyberte si běz většího přemýšlení spoustu drobných i větších doplňků, ale i nějaké výraznější svršky. Teď hlavně, co s tím? Vezměte si na sebe něco, co byste dřív nevzaly, a zkuste to doplnit dalšími prvky tak, aby se vám to líbilo, nebo třeba jinému člověku. Pak s tím vyrazte ven a uvidíte, že se za vámi leckdo otočí a to je ta nejlepší cesta i ke zbavení se studu. Získala jste totiž sebevědomí.

Pár cviků na závěr

Samozřejmě jsme nevyčerpali všechny metody, jako jsou sport, hudba a kultura, ale i tak se dá pár cviků natrénovat. Především se každému dívejme do očí, neuhýbejme do stran. Tak zase kuk do zrcadla, když tak stačí se druhému koukat na obočí. Usmívejte se na každého, při tréninku to zkuste na fotku, ale zvykněte se třeba každému smát za jeho čelo. To myslíme obrazně. Mluvte nahlas, nekuňkejte a s cizími dospělými lidmi mluvte alespoň trochu spisovně, samozřejmě slušně a bez slov slangu dnešní mládeže. Jinak jsou tu závěrečné rady opět heslovitě - cvičit, číst a radovat se ze života.

Pokud váš stud vychází z intimního života, může to vyřešit například přírodní doplněk stravy MerliX, který u mužů posílí sebevědomí v oblasti, kde dříve nebývalo.

Diskuze

xx_marko_94

17. 12. 2019

a nějaké tipy pro muže? dnes oslovit ženu jinak než na internetu je už asi pasé, cítím se jako úchyl když k nějaké promluvím venku.

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit