Deprese a erekce

Kategorie: Zdraví a erekce

Psychická pohoda a spokojený sexuální život jdou spolu ruku v ruce. Všichni to známe, že pokud procházíme stresujícím obdobím nebo náš život zasáhne smutná událost, sexuální apetit rapidně klesá. Psychické nepohodlí však může přerůst až do deprese. Tato psychická choroba patří mezi nejrozšířenější onemocnění 21. století a má obrovský vliv na partnerský život. Jak s ní v posteli bojovat? A co na ni zabírá?

Zajímavý příběh ze života

Jmenoval se, nazvěme ho, Štefan. Mladý 25letý muž, který pracoval v IT sektoru. V době, kdy jsme se poznali, mu zemřel jeho blízký kamarád. Taková ztráta, přirozeně, zabolí každého. Začaly se u něj projevovat příznaky úzkosti a deprese. To ovlivnilo náš sexuální život a také i jeho erekci. Mnohokrát uprostřed milování „klesl“ nebo se nepostavil vůbec. Většina žen by takového Štefana po několika „neúspěšných pokusech“ asi poslala k vodě. Ale já jsem si řekla, že budu trpělivá. Přece je to jen fáze, špatné období.

Zlomový moment však nastal, když jsem se během předehry snažila rukou stimulovat jeho penis a on ji odstrčil pryč, abych přestala. V tom momentu jsem začala pochybovat i o sobě. Nelíbím se mu, něco na mně není v pořádku, nepřitahuji ho? Žena může být jakkoliv inteligentní, přemýšlet racionálně, ale odmítání ze strany muže se dotkne i jejího sebevědomí. Na rovinu jsem otevřela toto téma a zeptala se, v čem je problém. Štefanovi sice nebylo moc do řeči, ale věděl, že jestli mne nechce ztratit, musí začít mluvit. Na jedné straně to byla ztráta kamaráda, kterou prožíval velmi těžce. Podstata problému však byla zakořeněná mnohem hlouběji. Přiznal, že v dětství musel absolvovat operaci varlat a od té doby má problém s erekcí. Ne vždy se mu postaví, ne vždy je dostatečně tvrdý, nebo samovolně „klesne“. Olej do ohně přilily i jeho bývalé partnerky, které nebyly právě chápavé, a jedna ho dokonce nazvala impotentem. A něco takového mužské sebevědomí nesnese. Štefan měl úzkostné stavy, deprese a strach z opětovného „selhání“. Na jedné straně se mi ulevilo, že nejde o mě. Na druhé straně jsem měla před sebou výzvu a toto klubko neštěstí a ztraceného sebevědomí jsem chtěla uvolnit.

Pomohly i tabletky

Stačil otevřený rozhovor, trochu víc trpělivosti v posteli a děly se zázraky. Velkou zásluhu na pozitivních změnách měly i tabletky podporující potenci a erekci, které se rozhodl užívat. Protože si potrpí na kvalitní produkty, rozhodl se pro tabletky značky MerliX, které jsou vyráběné na přírodní bázi.  Od tohoto okamžiku jsem nebyla jen já ta iniciativní, ale i příteli vzrostl sexuální apetit a problém s erekcí byl minulostí.

Vliv deprese na erekci pociťují mnozí

Na Slovensku se na depresi léčí přibližně 2 % obyvatelstva. Odborníci však předpokládají, že lidí, trpících tímto onemocněním, je ve společnosti několikanásobně víc. Erektilní dysfunkce během deprese není neobvyklým jevem. Stěžuje si na ni až 70 % mužů postižených tímto psychickým onemocněním. Deprese je zejména velkým zabijákem libida. Proces erekce začíná sexuálním vzrušením. Tyto sexuální stimuly mozek přenáší na pohlavní orgán. Dochází k prokrvení penisu a následné erekci. Pokud je tento proces jakýmkoliv podnětem narušený, dochází k poruchám erekce. Snížený sexuální apetit u mužů způsobuje už jen samotná nemoc. Pokud se při léčbě nasadí antidepresiva, následky jsou ještě horší. Ovlivňují fungování ve všech fázích cyklu sexuální reakce. Nastává erektilní dysfunkce, neschopnost ejakulovat či poruchy vzrušivosti.

Co při depresích erekci pomůže

Vzpomínané následky souvisí s mechanismem účinků léků a hormonálními změnami. Některá antidepresiva dokonce úplně nebo na delší čas zablokují sexuální funkce. Nejhorší je, že i po jejich vysazení může problém přetrvávat a libido zůstane potlačené. V tomto případě doporučujeme použít jako výživový doplněk právě tabletky podporující potenci a erekci, které zlepší váš sexuální život. Pomohou i extrakty z ginkgo biloby (jinanu dvoulaločného). Případně požádejte svého lékaře o změnu antidepresiv, která by měla menší vliv na erekci. Pokud máte v plánu kombinovat antidepresiva s léky na potenci, popřípadě máte otázky ohledně vhodnosti užívání produktu, určitě to konzultujte s vaším lékařem. Pacienti a celkově muži mají problém mluvit s lékařem o sexuálním fungování. Protože jde o intimní téma, stydí se o něm mluvit nebo jsou přesvědčení, že to nejde změnit. Muž má strach, že selže. A potom selže, protože má strach. Dlouhodobě neřešený problém tak mnohokrát končí jen nekonečným kruhem výčitek a selhání.

Změna je (sexuální) život

Pokud už nechcete nadále bloudit tímto nekončícím koloběhem, sáhněte po přípravcích zlepšujících erekci a potenci. Ty zvýší váš sexuální apetit a díky nim dosáhnete zaručenou erekci. Tak jako Štefan můžete sáhnout po přípravku značky MerliX. Spolehlivě jej koupíte za nejvýhodnější cenu a můžete si být jistí, že dostanete zaručený originál. Nemusíte být v rozpacích z doručení. Produkt k vám dorazí v nenápadné běžné zásilce diskrétně zabalený. V adrese prodejce také není použitý název webu ani produktu. A jak to dopadlo so Štefanem? Sice už spolu nejsme, ale se současnou partnerkou čekají děťátko a jsou spolu velmi šťastní.

Diskuze

anonym

29. 04. 2018

Nedoporučuje se to, pokud já vím, bohužel :/

jirka

28. 04. 2018

pomůže nějaký doplněk při léčbě antidepresivy? zatím mi všichni lékaři tvrdí že nemohu nic takové brát

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit