Jak s partnerem komunikovat o sexu

Kategorie: Vztahy

Vzájemná komunikace je jednou ze základních podmínek partnerského života. Bez ní by vlastně žádný svazek nedošel naplnění. Formy komunikace jsou ale různé, od psaní papírků, posílání SMS a mailů, dávání rad, pokynů, příkazů, až po diskuzi k nějakému problémů a to někdy i za účasti svědků, většinou tchyní. Ty se podle literatury, ale i zkušenosti, často a rády účastní takových porad, aby "náhodou" jejich potomek nebyl nějak krácen na právech či se mu nepřidávaly povinnosti. To samozřejmě nikdy vývoji partnerských vztahů neprospívá. A hádky jen připomeneme, protože to již komunikace není, to je slovní souboj.

Komunikace o sexu  v partnerství

Do partnerského, či spíše sexuálního, života vstupujeme každý s nějakými zkušenostmi, od nuly po dejme tomu stovku. Je zkrátka obvykle jen jeden vztah pro získání prvních zkušeností a to ten první při ztrátě panenství či panictví, ostatní pak již navazují, ať již kladně nebo také záporně. Zde je právě to, že bychom měli partnerovi něco o svých zkušenostech říci, aby mohl třeba vymýšlet něco nového. Jenže se mlčí a sex proběhne podle schématu svléknutí, oral a koitus. Muž se oblékne a žena většinou zůstane bez vyvrcholení někde na půl cesty.

Způsoby komunikace

Pokud jde o komunikaci o sexu, jsou zde čtyři způsoby a to běžně, v čase před sexem, při něm a po něm. O sexu se můžeme bavit kdykoliv a to nemyslíme jen různé narážky či vzpomínky, ale můžeme se bavit třeba při sledování televize, toulání po internetu, v autě atd. Tehdy asi neřešíme závažné problémy, ale můžeme se zmínit, když něco vidíme, že by tohle bylo pěkné, co říkala kamarádka nebo kamarád a podobně. Do těchto hovorů lze zapojit i dobré známé, ale ne rodinu.

Komunikace před sexem

Před sexem by mělo již docházet k vážnějším rozhodnutím. Jde třeba o to, kde se budeme milovat a jak, co by si kdo přál použít třeba za pomůcky a podobně. Je dobré si dát skleničku alkoholu, aby se uvolnila mysl. Je také pravda, že trochu klidu a povídání o očekávaném sexu může působit i jako milá a již vzrušující předehra. Chce si to pohrát trochu i se slovíčky. Ale bavme se s úsměvem, bez jakýchkoliv narážek a všeho, co by se mohlo partnera nemile dotknout. Je proto nepřípustné třeba připomínat partnerovi určité nezdary a zaváhání.

Komunikace při sexu

Určité druhy sexu nevyžadují žádnou komunikaci, to když se třeba pár rozhodne jednoho z nich připoutat a nechat vše na druhém. Ale k určitému předávání myšlenek, povelů nebo přání by mělo docházet. Jsou totiž jednou z ukázek, že se druhému něco líbí nebo nelíbí a že mu jde o to si sexu užít. Typická maska "mrtvého brouka" je sice milá, ale ne pravidelně. Takže slůvka, která zazní, mohou být: "Otoč se, hlouběji, přitlač, nepřestávej," a podobně.

Komunikace po sexu

Po skončení sexu mnoho lidí usíná, některé ženy se jdou umýt, ale přeci jen by mělo zaznít třeba jen krátké shrnutí - úžasné, to si musíme zopakovat atd. O sexu se pak můžeme pobavit i u snídaně, pokud jíme ve dvojici.

Pokud se budeme bavit o sexu, určitě si mnohé věci ujasníme, což by se mělo odrazit na spokojeném společném soužití. Velkým problémem je ustupování. Když už jeden z partnerů projeví nějaké přání, mělo by se mu splnit. Bohužel se to často nestává a tak ženy nedocházejí k orgasmu, manželky odmítají sex pro určité nedostatky ve vztahu či nesplněné "úkoly" manžela. Pokud se však bude k sexu přistupovat jako k dovolené, kdy hodíme všechny denní starosti za hlavu a myslíme jen na uspokojení partnera a svého, budeme v životě mnohem spokojenější.

Důležité je komunikovat i o intimním zdraví a pokud se necítí vaše intimní partie v nejlepší kondici, můžete jim pomoci přírodním doplňkem stravy MerliX.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit