Kolik může být v životě lásek

Kategorie: Vztahy

Na světě žijí miliardy lidí, v naší republice milióny, takže lze říci, že jsme zrozeni jen pro jednoho z nich? Možná jsme v životě potkali někoho, o kom jsme si mysleli, že to je naše hvězdička, která pro nás znamená úplně nejvíc. Někdo si takovou osobu vzal a také s ní prožil celý zbytek života, ale jiný se zase přesvědčil, že to bylo jen chvilkové poblouznění. Jsme to schopni poznat ve chvíli milostného objetí?

Kolik je lásek?

Myslíte si, že je to zbytečná otázka? Určitě chápeme, že ne. Je láska k něčemu, nebo k někomu, jako je láska mateřská, láska k vlasti, láska k Bohu, a pak i láska partnerská či manželská. Každá z nich je jiná, pro některou jsme dokonce schopni obětovat svůj život a to nejen ztracenými léty, ale i pro ni zemřít. Pro lásku partnerskou se obětuje jen málo lidí a také se o tom napsaly mnohé romány, je to ale skutečnost?

Láska na první pohled

Jak bylo psáno, lidí je mnoho, jsou nám nesympatičtí, ale jiní milí a taky jsou tu někteří, kteří nás zaujmou skutečně na první pohled. A je zajímavé, že to nemusí být překrásná žena či svalnatý mladý muž. Často vidíme spolu dvojice lidí hodně si podobných, třeba je pojí menší vzrůst, silnější postava, často mají společné zájmy a podobně. Potkáme i odlišné páry, takže ani nějaká podobnost není rozhodující. Je ale láska na první pohled ta pravá? Říkáme si, že tělo a duše jedno jest, v krásném těle krásný duch a obráceně. V tomto se ovšem mnohý z nás velice mýlí. To je také trochu jiné téma. Výsledkem ale může být zklamání, ale také něco jiného, třeba objev jiného člověka, který svými sympatiemi toho prvního převýší. Může tak během života dojít k vrstvení lásek a všechny jsou "na první pohled". Láska je asi jen jedna, ale ta starší nám více či mírně ochladla.

Láska v nevěře

Důvěra či obdiv jsou poutem pro mnohá letitá manželství, když prvotní láska ochabne. Je to samozřejmě dost na to žít stále spolu a radovat se ze života, ale někomu to nemusí stačit, chybí mu to bušení srdce naplněného láskou. A tak se stane, že ve zdánlivě spořádaném manželství vykvete nevěra. Může to být muž i žena, jeden z nich zkrátka potká lásku na první pohled, většinou o více či méně let mladší a je ztracen. Cítí "druhou mízu", návrat mládí a sexuální energie. Ale pozor, stále je tu manželství a v něm člověk, který si určitě nezaslouží od nás něco špatného. Takže jsme se dostali k tomu, že člověk může mít dvě lásky. Rozhodnutí je v tomto případě těžké, to většinou přinese až čas. Starší partner se třeba o nevěře dozví, přijde rozvod. Nebo se nová láska okouká a dostane kopačky. Pak se koná návrat do starých kolejí, ale můžeme i tak očekávat, že se objeví nová láska. Těžko se po takových zkušenostech totiž odolává onomu sladkému mámení kouzla zakázaného.

Pozor na sny

Zatím jsme popisovali situace sice časté, ale vždy nějak kladně zakončené. Člověk se ale může dostat na scestí, ani neví jak. Mnohý velmi sympatický člověk v sobě může skrývat zlo. Dokáže se elegantně chovat, dovede cukrovat, polichotit i pohladit na duši. Jde se do takového člověka nezamilovat? Jak brzo jsme schopni si připustit, že jsme se zamilovali do špatného člověka? Jak poznat, že jsou jeho sladké tóny v jádru falešné? Poznáme to také za čas, když zjistíme, jak se nám i vcelku nenápadně rozeběhl někam majetek, rozvrátilo se nám staré manželství, odvrátila se od nás rodina. Pak je čas, že dostaneme pokyn, že je lásky konec, protože již nic nemáme. Jen ty slzy pro pláč.

Láska a věrnost vycházejí z představy, že na světě je jen jeden určený pro nás, že můžeme celý život milovat jen jednoho člověka. Přece každý a vše se vyvíjí, člověk i vše kolem nás stárne. Jak někdy dům potřebuje renovaci, někdy ji potřebuje i naše láska. Záleží však na základech a hlavně na údržbě. Ač se to vše zdá vše rozporné, je rozhodnutí na nás, zda odoláme nebo podlehneme. Ale říci, co je skutečně správné, před námi nedokázaly tisícovky generací, nedokážeme to ani my. Jen se s tím každý musíme vyrovnat sám. Lásku lze oživit příjemnou změnou, třeba v intimním životě, který lze podpořít přípravky, jako je MerliX.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit