Erotogenní zóny muže vs ženy

Kategorie: Sex a erotika

Erotogenní zóny jsou místa na našem těle, která kladně působí na psychiku a tím i na sexuální prožitky. Je však nutno říci, že se někdy liší podle pohlaví, ale i podle jedince. Asi neexistuje vědecká studie, proč tomu tak je, ale může to být dědičné, vrozené, ale také na to může mít vliv třeba životní zkušenosti z mládí a podobně.

Působení erotogenních zón

Jak se liší různá místa, tak se liší i jejich způsob vzrušování. Někdy stačí letmý dotek, jindy delší silnější tlaky či hlazení, někdy letmý polibek, jindy silné "cucání". Chce to neustále hledat a zkoušet. Podle zkušeností ani sami lidé všechna svá erotogenní místa neznají. 

Rozdělení erotogenních zón

Hlavními erotogenními zónami u mužů i žen jsou pohlavní orgány. Ty se ale dělí na různé části, které jsou také různě vzrušivé. U mužů to je tradičně žalud a u žen poštěváček.

Ženské erotogenní zóny

Pohlavní orgán, jak jsme psali a jak všichni samozřejmě vědí, má několik částí. U žen jsou některé erotogenní zóny skryté. Jde zejména o bod G, ale i další místa v pochvě. U většiny žen jsou dalšími erotogenní zóny prsa a bradavky, podbřišek, hýždě. Vlastně bychom mohli popsat skoro celé ženino tělo. Jejich cesta k rozkoši vede právě mnohdy přes hlazení, masáž, líbání atd.

Na některou ženu působí kladně třeba polibek na ušní lalůčky. Jiné se po něm naopak otřesou, případně dostanou husí kůži po celém těle. Příjemná je také při milostné předehře kombinace. Můžeme prsty začít třeba ve vlasech a postupně je jemně posouvat (liniovou čarou) přes čelo, nos, ústa, bradu, krk, hruď, břicho, pupík, podbřišek, Venušin pahorek, poštěváček a po vnitřních stranách stehen se posunout až prstům na nohách. Dobré je takovou věc alespoň třikrát zopakovat, ale na rodidla se dostat až naposledy. Obdobně můžeme působit na ženu ležící na břiše. Velmi působivou erotogenní zónou mohou být zde třeba podkolenní jamky a všeobecně chodidla a vůbec dolní část nohou.

Mužské erotogenní zóny

Jak jsme již zmínili, penis se žaludem jsou hlavní erotogenní zóny. Ostatní místa jsou u většiny mužů daleko méně podstatná. Ale je pravda, že když se mají dva lidi rádi, že jsou jim příjemné jakékoliv doteky, a to nejen na přirození a jeho okolí, ale po celém těle.

Hodně mužů vzrušuje, když vynecháme jejich pohledy na krásné tělo partnerky, vroucné (francouzské) líbání. Obdobně jako u žen jsou i pro ně silně podněcující lalůčky uší, ale třeba tření spánků, případně u někoho prsní bradavky. Stejně můžeme zkoušet liniové čáry s tím, že na penis si vždy necháme trochu času až při pozdějším opakování prvku.

Jako další místa pro vaši inspiraci uvádíme místo za kořenem penisu, varlata, hráz, tedy místo mezi penisem a konečníkem, kde se dá vnějším dotekem působit na prostatu.

Prostata je u muže skrytá erotogenní zóny, ale její přímou masáž či dotyk přes řitní otvor každá žena nezvládne nebo ji neumí. Masáž prostaty je ale pro muže natolik vzrušivá, že jí lze vyvolat ejakulaci bez dotýkání se penisu.

Dalšími možnými erotogenní zónami u mužů mohou být spodní část páteře, dlaně, hýždě, krk, pupík a břicho. Stejně jako u žen to mohou být ale i podkolenní jamky, vnitřní strany paží a chodidla.

Prožitek ze sexu umí dopřát nejen stimulace erotogenních zón, ale i některé potravinové doplňky, mezi které patří například i náš MerliX.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit