Druhy ženských orgasmů. Poznáte všechny?

Kategorie: Sex a erotika

Příjemné šimrání v podbřišku, brnění konečků prstů, hlava ve vytržení, pocit tepla procházející celým tělem a pocit neuvěřitelného štěstí. Možná tak nějak by se dal popsat ženský orgasmus. Víte ale o tom, že žena může pocítit až tři druhy orgasmů?

Podle studie, která byla zveřejněná v časopisu NeuroQuantology, existují tři druhy ženských orgasmů – vaginální, klitorální a smíšený. Všechny rozhodně stojí za to a je možné jich dosáhnout, jen potřebujete nějaký čas a pravidelné tréninky.

Klitorální orgasmus

Tento typ je nejvíc populární a pro ženy nejsnáze dosažitelný. Až 90 % žen si ho dokáže navodit samo, bez pomoci partnera. V oblasti klitorisu se nachází přes 8 tisíc nervových zakončení. Dlouhodobé dráždění tohoto místa je však pro některé ženy natolik citlivé, že raději tento orgasmus nevyhledávají, protože cesta k němu trvá déle a někdy skončí bez výsledku.

Na jeho dosažení stačí stimulovat klitoris a jeho okolí. Je už na vás, zda si pomůžete rukou, nebo nějakou hračkou v podobě vibrátoru. Jak poznáte, že to byl právě tento druh? Projeví se v podobě krátkých a intenzívních stahů rychle následujících po sobě. Celé vyvrcholení doznívá poměrně dlouhým jemným pulzováním.

Vaginální orgasmus

Způsobuje ho dráždění uvnitř vaginy, jinak se k této slasti nedostanete. Avšak 70 % žen ho nezažilo a je přesvědčeno, že ho ani nezažije. Každá je však toho schopná, ale vyžaduje si to víc tréninku a času. Tento typ orgasmu popisují ženy jako mnohem intenzívnější a delší. Projevuje se silným pulzováním uvnitř vaginy.

Přestože se vedou neustálé debaty o (ne)existujícím bodu G, existuje způsob, jak najít to správné místo, které vzrušuje ženu nejvíc. Nejdříve by sama žena měla prozkoumat svoji přední stranu pochvy. Na místo, ve kterém bude dráždění způsobovat nejpříjemnější pocity, zaměřte svůj penis. Celkově byste měli být trpěliví, a pokud vám to s partnerkou nejde, zkuste měnit polohy. Čím delší bude pohlavní styk, tím je vyšší šance na úspěch.

Smíšený orgasmus

Jde o kombinaci výše uvedených orgasmů. Dosáhnete ho smícháním klitorálního a vaginálního orgasmu najednou. Ide o trochu náročnější proces, ale základem je spolupráce s partnerkou a trpělivost.

A na závěr tu máme ještě cervikální, který se může dosáhnout prostřednictvím dráždění krčku dělohy (cervix). Tento typ orgasmu dosahují některé ženy až po porodu nebo po větším sblížení s partnerem. Chce to ale delší čas pro stimulaci krčku a jeho okolí. Využívají se na to zejména polohy, které poskytují hlubší průnik penisu a důležité je také sladění pohybů. Nejdůležitější je, aby žena byla maximálně psychicky uvolněná a neřešila žádné jiné věci, protože jinak se jí nepodaří prožít tu největší slast.

Pokud se vám s dosahováním orgasmů nedaří, nezoufejte. Máte aspoň důvod k pravidelnému tréninku a tím se váš vztah prohloubí a zintenzívní. Zároveň to otevírá prostor k experimentování a zkoušení nových poloh. Tak jen cvičte a trénujte.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit