Venušiny kuličky

Kategorie: Sex a erotika

Možná si někteří muži i ženy myslí, že o této erotické pomůcce ví vše, ale třeba je přesvědčíme, že tomu tak není. Samozřejmě dáme rady i těm, kteří o ní ještě neslyšeli a snad se rozhodnou ji zakoupit a užívat si.

Venušiny kuličky, jindy též vaginální kuličky, jsou erotickou pomůckou určenou výhradně pro ženy. Jejich původ můžeme hledat již před mnoha sty let v Asii. Dnes je z nich díky moderním materiálům prostředek, který přispívá k lepšímu sexuálnímu životu ženy, ale má i vliv na jejich zdraví.

Princip Venušinych kuliček

Většina Venušinych kuliček, která je o průměru 2,5 až 3,5 cm, je tvořena tak, že každá kulička má uvnitř dutinu, do které je vložena menší kovová kulička. Ta se pohybuje a klepe na vnější stěny, a tím vytváří vibrace. Ty žena vnímá při každém pohybu a stimulují ji nervová zakončení ve vagíně a způsobují tak příjemné pocity. Kuličky jsou nenápadné, projevují se jen kouskem provázku vycházejícím z poševního otvoru. Proto se mohou nosit kdykoliv a kdekoliv. Čím více pohybu, tím více stimulace a tím i více potěšení. Takže třeba tanec s partnerem se může blížit souloži. Ale je pravda, že v naprosté většině činnost Venušiných kuliček nepřivede ženu k orgasmu.

Kuličky jsou nejčastěji v páru spojené provázkem, z jedné však pokračuje delší provázkem s očkem k zachycení a lepšímu vyjmutí kuliček z vagíny. Dražší modely z moderních materiálů mají propojku i vytahovací část, takže jsou mnohem hygieničtější.

Začínáme s kuličkami

Těm ženám které si chtějí poprvé tuto pomůcku vyzkoušet, doporučujeme s tím začít doma v soukromí. Příjemné je, dostat je jako dárek a nechat si je zavést od milujícího muže. Pak necháme muže, aby si s nimi pohrál, zasouval, tahal je ven, příjemné je po zasunutí prsty rozkmitávat. Tak si otestujeme svaly, a pak již lze kuličku použít i ve dne. Asi bychom si je neměli vzít na pochod Praha - Prčice, ale raději na malou vycházku do parku, kde si můžeme při potížích sednout na lavičku, případně se vrátiti co nejdříve domů. Pokud se stane, že kuličky samy vypadávají, asi pro nás budou malé, nebo máme ochablé svaly. Proto je třeba trochu potrénovat a používat je zatím jen doma při úklidu a domácích pracích, můžeme se s nimi i koupat. Pokud jsme v klidu, zkusme jemně tahat za provázek a současně stahovat vnitřní svaly. Je to jako u sportu, zpočátku se asi nebude dařit, ale postupně v tom najdeme potěšení, je to vlastně jako jiný způsob masturbace. Zvláště mladé slečny, samozřejmě již ne panny, by si mohly vyzkoušet jednu kuličku. Při zavádění bez sexuálního vzrušení se doporučuje použít lubrikační gel, ale podle pokynů výrobce.

Kuličky mohou jemně klapat, což ale v denním provozu na veřejnosti úplně zaniká a doma nám to nevadí.

Zdravotní aspekt

Není snad jiná erotická pomůcka, která má tolik kladných vedlejších účinků. Venušiny kuličky se začaly se používat někdy v polovině 20. století, kdy se jim říkalo podle rytmického hudebního nástroje "rumba koule". Tehdy šlo o třeba o čistě ohlazené kamínky nebo dřevěné špalíčky z těžších dřevin. Jejich nošení a cvičení stahů patří do oboru poporodní gymnastiky. Posílené svaly pomáhají pak moč lépe udržet. Po vložení kuliček do vagíny dochází k samovolnému stahování pánevních svalů jako u tzv. Kegelovych cviků. Ochablé svaly se vycvičí, zpevní se pánevní dno, což pak napomáhá při průběhu porodu. Další směr je prevence proti inkontinenci, tedy proti nechtěnému úniku moči.

Venušiny kuličky a sex

Mnohé k sexu jsme již zmínili. Úplně nejdůležitější je, že při nošení kuliček se prokrvují poševní stěny, stávají se citlivější a tím se zvyšuje sexuální touha žen. Když jsme psali o začátečnících, pokročilé nositelky, které je nosí bez potíží, mohou své nároky zvyšovat a svaly trénovat s třemi, nebo dokonce se čtyřmi kuličkami.

Pak jde samozřejmě o vyšší váhu a současně intenzivnější prožitky. Všeobecně ale po určité době začnou ženy prožívat své orgasmy silnější a posíleným svalstvem v pochvě lze i lépe uspokojit muže. Muž může s kuličkami pracovat podobně jako s dildem, opakovaně zasouvat a vysouvat, a připravit tak ženu na zavedení penisu. Obdobně může po svém orgasmu pomoci k němu i ženě.

Materiály

Protože jde o předmět nošený v nejintimnějším místě ženy, je třeba dbát na materiál, ze kterého jsou kuličky vyrobené. Je však nutno říci, že dnes již v obchodní síti asi nenajdete žádný, který by vysloveně mohl nějak škodit. Je jen otázka, zda některá žena nemůže být na některý alergická.

Silikon patří k nejkvalitnějším materiálům, používá se i ve zdravotnictví. Naše tělo silikon dobře snáší bez alergií, teplota se rychle přizpůsobí teplotě těla a nijak se nemění tvar a vlastnosti. Mohou se zavádět i na celý den.

Elastomed je obdobně zdravotně nezávadný materiál, velmi příjemný na dotek. Má obdobné vlastnosti jako silikon a výrobky z něho dají i vyvařovat (na pár vteřin). Kuličky z něho jsou také na celý den.

TPE (termoplastický elastomer) je obdobně vynikající materiál, který má i antimikrobiální účinky, to znamená protibakteriální. Také se může nosit celodenně.

Plastové kuličky jsou hlučnější než jakékoli jiné a jsou lepené ze dvou půlek. Může tedy hrozit, že se rozlepí. Textilní provázek je potenciálním místem pro vniknutí baktérií a nohou vpustit do kuličky vlhkost. Vnitřní kuličky pak mohou rezivět. Proto se také doporučují na jedno použití, neboť je nelze udržet ve stoprocentní hygieně. Jejich doba nošení jsou 4 hodiny.

Hygiena

Přes kvalitní materiály je nutno dodat, že můžeme mít kuličky zavedené několik hodin, takže mohou ovlivnit prostředí v pochvě a současně naše tekutiny působí i na kuličky. Je proto nutné ověřit, jak kvalitní je zpracování kuliček a z jakého materiálu je provázek. Při mytí všech kuliček obvykle nestačí mýdlo a voda, ale je třeba je použít dezinfekci, speciálně na erotické pomůcky.

Druhy Venušinych kuliček

Tantrické kuličky jsou těžší a menší, asi 1,5 cm, slouží k intenzivnímu cvičení poševního svalstva, lze je mít vložené i při sexu. Nemají vytahovací provázek, ale samovolně vypadnou po uvolnění svalů. Jsou určené pro zkušené ženy, které jsou na kuličky zvyklé dlouhodobě.

Vibrační kuličky mají jako další součást ovladač. Jím lze korigovat sílu vibrací a to při nenápadnosti i ve společnosti. Tyto kuličky lze připodobnit k vibračnímu vajíčku.

Venušiny kuličky anální jsou bez bez vibrací a v různých velikostech.

Vlivem vývoje, zejména designu, se může tvar kuliček od původních kuliček, oválů a elips, měnit třeba na tvar ovoce, sportovních motivů, ale mohou mít i různě veliké oblé výstupky na silnější stimulaci. Někdy se můžeme setkat i s ježatými kuličkami s mnoha pevnými nopky. Ty slouží pro intenzivní stimulaci, takže jsou na krátkodobější nošení.

Zatímco žena může trénovat s kuličkami, muži mohou podpořit své mužství přípravkem MerliX, který je na přírodní bázi.

Diskuze

karel

28. 04. 2018

bud ve specializovaném obchode nebo na webu je to levnejsi

aNonym

19. 04. 2018

kde se to dá koupit?

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit