Obřízka – výhody a nevýhody

Kategorie: Zdraví a erekce

O obřízce se toho už hodně mluvilo a i napsalo. Je pravda, že to všechno začalo už před staletími. Jde o židovskou tradici opředenou nejrůznějšími příběhy. Mýtů a faktů o tom, proč se to vlastně dělá i v současnosti, je opravdu dost.

Faktem však je, že obřízka nemusí být vždy jen nábožensky orientovaná záležitost, ale má své výhody pokud se podíváme i na kvalitní sexuální život a konec konců i na naše zdraví.

Výhody a nevýhody obřízky

Když se podíváme na původ více bakteriálních onemocnění, které jsou v současnosti mimořádně rozšířené, zjistíme, že mnoho z nich nachází útočiště hlavně v zákoutích předkožky, kde mají optimální podmínky pro vývoj a život.

Důvodem, proč se i moderní muži rozhodují pro obřízku, je buď komplikovaný sexuální život poté, co se u nich objevil syndrom srostlé předkožky (předkožka penisu se dostatečně neroztáhne na to, aby se uměla stáhnout do optimální polohy a odhalit žalud při erekci), nebo právě z důvodu obav ze zmíněných bakteriálních onemocnění.

Z pohledu udržování co nejvyšší čistoty a hygieny penisu má obřízka velký význam a očista se do značné míry usnadňuje. Samotná obřízka není vůbec komplikovaným zákrokem. Trvá v podstatě několik minut, ale je třeba počítat s tím, že se na několik dní až týdnů budeme muset rozloučit se sexuálními radovánkami. Kompenzací vám však může být právě to, že zážitek z milování s obřízkou vám přináší něco zcela nové a nepoznané, ať už pro ženu, ale i pro muže. Dopřejte své partnerce nové nepoznané potěšení. Určitě se vám odvděčí.

Obřízka ze zdravotních důvodů

Obřízku si muži nedávají dělat jen kvůli jejím výhodám, ale často i ze zdravotních důvodů. Někteří totiž musí. Důvodem je tzv. fimóza. Jde o to, když se předkožka penisu dostatečně neroztáhne na to, aby se dokázala stáhnout do optimální polohy a odhalit žalud při erekci. Je to tedy zúžení předkožky do fimotického oblouku, který je nutné řešit jednodenní chirurgií, a tedy obřízkou nebo odborně řečeno cirkumcizí

Zúžená předkožka může způsobovat vznik trhlinek a jizviček, jejichž neustále se opakující srůstání způsobuje to, že se předkožka ještě víc tímto srůstáním a hojením trhlinek zužuje. Trhlinky se obvykle i zanítí a to s sebou přináší nepříjemnou bolest a samozřejmě na nějaký čas nemožnost sexuálního styku. Pokračující záněty a vzniky trhlinek mohou nakonec vést až ke srostlé předkožce, která úplně znemožňuje odhalení žaludu. Takový případ je už samozřejmě nevyhnutné řešit obřízkou.

Cirkumcize je ale vhodná už na začátku problémů s bezproblémovým přetahováním předkožky přes žalud (zejména během erekce). Předejdete tak zbytečnému trápení. Veřte, že obřezaný penis s sebou přináší velké množství výhod a hlavně stop starostem s předkožkou. Většina žen má dokonce raději obřezaný penis než neobřezaný. Už jen kvůli tomu, že „voní“ lépe, a to doslova, i když používáme uvozovky. Pod předkožkou se totiž zdržují bakterie, které mají svoji „chuť“ a pach. Možná také víte, o čem mluvíme. Obřízka tedy řeší i hygienu, která se díky ní radikálně zlepší. 

Obřízka a citlivost penisu

Mnozí se obávají, zda bude penis dostatečně citlivý i po obřízce. V internetových diskusích se vyskytují různé amatérské názory. Realita je taková, že citlivost se vůbec nezmění. Ano, obřízkou sice ztratíte citlivost uzdičky, která se při zákroku přeřízne, a také ztratíte nějaké množství nervových zakončení nacházejících se v předkožce, avšak penis je tak hustě posetý nervovými zakončeními, že si toho ani nevšimnete. Navíc, pokud jste dosud trpěli starostmi s uzdičkou či zužující se předkožkou, od této doby to řešit nebudete muset a budete si svobodně kdykoliv užívat kvalitního sexu. 

Změní se i drsnost povrchu penisu, který bude odstraněním předkožky drsnější a jakoby méně citlivý, avšak je to jen pocit. Váš orgasmus řídí hlavně mozek a penis je mimořádně citlivý i po obřízce, takže ztráty citlivosti se opravdu obávat nemusíte

Diskuze

Patrik L.

17. 12. 2019

proč to nekonzultovat přímo s lékařem? Ten vás přece ujistí nejlepe a neudělá nic, čím by si nebyl jistý. Já mám obřízku od narození a kdybych ji neměl tak bych měl prý nyní mnohem větší zdravotní problémy jako mám - podle mého urologa. Důvěřujte svému lékaři, ne internetu :)

MerliX.cz

25. 07. 2018

Dobry den, v ziadnom pripade sa nemusite obavat straty citlivosti penisu a ani toho, zeby ste nedosahovali orgazmus. Penis je cely posiaty nervovymi zakonceniami a strata uzdicky prakticky nic neznamena. Vzrusivost a citlivost bude prakticky rovnaka ako bola aj s uzdickou. 

Stinadla

25. 07. 2018

Dobry den, kdysi davno se mi uzdicka v pulce pretrhla a od te doby mam to citlive misto v te casti co se stahuje s predkozkou v mistech asi 2,5 cm po stazeni pod zaludem. A uvazuji o obrizce. Nicmene at jsem pocital jak jsem pocital, kdyz mi uriznou predkozku, tak i s tou utrzenou casti uzdicky a zaroven meho citliveho mista, ktere mi dela moc prijemne pocity pri sexu. No a ja se bojim toho, ze pri odstraneni predkozky i s casti citliveho mista, nikdy nedosahnu vyvrcholeni. Ujistete me, ze si po obrizce penis sam vytvori znovu citliva mista a sex bude i dal pozitkem, jen o neco lepsim pozitkem... Dekuji

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit