Nervus vagus – nerv, o kterém potřebujete vědět více

Kategorie: Zdraví a erekce

Pokud je ve vašem těle jeden nerv, o kterém potřebujete vědět, je to nervus vagus, v překladu bloudivý nerv. Reguluje některé z nejdůležitějších systémů ve vašem těle a řídí vaši reakci na nebezpečí a bezpečnost, spouští reakci na boj a útěk a podle potřeby vás uklidňuje. Překvapivým poznatkem je, že má vliv i na vaše tělesné funkce, úroveň stresu a ovlivňuje vaše vztahy a schopnost intimity.

Nervus vagus - bloudivý nerv pro erekci

Co je bloudivý nerv?

Nervus vagus je největší nerv v těle se schopností měnit vaši náladu a regulovat kardiovaskulární, trávicí a reprodukční systém a mnohé z vašich vnitřních orgánů. Obsahuje senzorická a motorická vlákna a má na starosti vjemy a pohyb.

Dalo by se říci, že je to hlavní spouštěč pro váš autonomní nervový systém. Jeho povinností je varovat vás před nebezpečím a probudit vaše tělo, aby reagovalo způsobem, který vás udrží v bezpečí. To zahrnuje mobilizaci úzkosti vyvolávajících a redukujících účinků v reakci na určité podněty, jako je uvedení do stavu vysoké pohotovosti, spuštění reakce na boj nebo útěk, uklidnění a uvedení do režimu odpočinku, pokud se není čeho obávat. Tyto funkce se mohou projevovat na základě nejrůznějších faktorů – včetně prostředí, vnějších podnětů, sociálních situací, psychického traumatu a našeho vnímání a interpretace světa kolem nás.

Proč je správné fungování tohoto nervu důležité pro vaše zdraví

Proč bychom se tedy měli starat o funkci bloudivého nervu? Je to snadné. Váš nervový systém nedokáže rozlišit fyzickou a psychickou zátěž. To často znamená, že pokud jste v dlouhotrvajícím stavu strachu a pohotovosti nebo zápasíte s vysokou úzkostí a stresem, může to mít za příčinu řadu zdravotních problémů. Tělo potřebuje odpočinek a klid. Do bezpečné situace, která je potřebná k regeneraci. Tento stav převážně nacházíme v době po jídle nebo během odpočinku.

Pokud jde o sexuální problémy, mnohé souvisí se stresem a úzkostí. Pokud se cítíte ve stresu, vaše tělo není schopno cítit se bezpečně a uklidnit se. Pravděpodobnost orgasmu je často nízká a velmi vyčerpávající, jakož i samotná erekce. Je velká šance, že také zápasíte s trávicími problémy, svíráním svalů a hrudníku, mozkem, který je neustále zaneprázdněn hledáním nebezpečí a neschopností soustředit se. To nepřispívá k relaxaci a potěšení jako takovému. Možná zjistíte, že nedokážete ani pomyslet na intimitu či sex.

Jak stimulovat bloudivý nerv

Stimulace bloudivého nervu může pomoci aktivovat parasympatický nervový systém a vrátit tělo do přirozenějšího klidového stavu. Klidu lze dosáhnout pravidelným dýcháním s delšími výdechy, meditací či studenou vodou. Tyto metody dokážou snížit váš tep a dostat tělo do klidného stavu. Relaxaci prospívá také hudba, zpívání nebo dechová cvičení, například 4-7-8 dýchání. Je založeno na bránicovém dýchání, kdy se nadechnete na 4 doby, zadržíte dech na 7 dob a vydechujete v 8 dobách. Tento cyklus je vhodné opakovat 6 až 8krát.

V případě psychické pohody doporučujeme vyzkoušet před sexem pilulky Merlix Perfektum, které přispívají ke správné psychické pohodě. Tímto způsobem se vaše tělo uvolní, díky čemuž z vás opadne stres či obavy a můžete si vychutnat ničím nerušený sex. Velkým pozitivem je efekt přetrvávající do dvou dnů, ztluštění a zpevnění penisu a oddálení ejakulace. Zapomeňte na obavy a pracovní povinnosti a vychutnejte si sex tělem i duší.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit