Oddálení ejakulace

Kategorie: Zdraví a erekce

Každý muž chce být skvělým a výkonným v posteli, někdy je toho však těžké docílit, když máme problémy s velmi brzkou ejakulací. Naštěstí existuje řada možností, jak oddálit časné vyvrcholení, a tím zajistit dlouhý a intenzivní sex. Na internetu najdete spoustu rad od těch mechanických (pomůcky, stisknutí určitého svalu na těle atd.) až po psychické. Dokonce najdete i extrémně rady, které zabolí. Přinášíme vám pár zaručených rad, které pomohou.

O předčasné ejakulaci

Není to nic příjemného. Pokud muž trpí předčasnou ejakulací, nese si s sebou pocity hanby a neadekvátnosti. Při pomyšlení na následující pohlavní styk ho mohou přepadnout pocity úzkosti, které celý problém ještě zhorší. Akt, se kterým se spojovala radost a útěk od běžných starostí, se naopak přemění na život ztrpčující nepříjemnost. Aby toho nebylo dost, mnoho mužů neví, jak o těchto problémech mluvit. Ať už kvůli ostychu, nebo z nevědomosti. Možná i vy sami jste takto narazili na tento článek. Ať je to jakkoliv, důležité je hned na začátku zdůraznit, že nejde o unikátní problém.

Kdy je ejakulace předčasná

Předčasná ejakulace má mnoho definicí. Každý odborník má vlastní názor na to, kde leží časová hranice, která odděluje předčasnou ejakulaci od normální. V průměru se však většina shoduje, že pokud dojde k ejakulaci v prvních 90 sekundách po vniknutí bez toho, aby si to muž přál, tak se definuje jako předčasná.

Je důležité upozornit na subjektivnost této záležitosti, protože na předčasnou ejakulaci si stěžovali i muži, kteří vydrželi 10 minut, ale jejich partnerka orgasmu nedosáhla a považovala to za nedostatečné.

Problém různých generací

Nejde jen o problém mladých, nezkušených mužů. S předčasností se setkávají i starší muži. Zejména pokud začali být sexuálně aktivní po delší pauze nebo když procházejí stresujícím obdobím v pracovním či osobním životě. Dlouho se myslelo, že příčina předčasné ejakulace bývá jen psychická, ale výzkumy potvrdily, že ve skutečnosti mohou být příčinou i biologické vlivy.

Mezi psychické příčiny patří úzkostné poruchy, deprese a neřešené problémy ve vztahu a tím pádem nedostatečná komunikace s partnerem. Jinak řečeno, pokud zbytek vašeho života je uspěchaný, stresující a zdánlivě mimo vaši kontrolu, tak se to může odrazit i mezi přikrývkami. Mezi potenciální biologické příčiny se kromě jiných řadí hormonální problémy, problémy so štítnou žlázou, vedlejší účinky určitých léků nebo problémy s prostatou.

Daně a alkohol

Jako u každého problému, tak také u předčasné ejakulace se můžete setkat s „domácími“ radami, které podle vašich známých nebo lidí debatujících o medicínských záležitostech na internetu zaručeně fungují.

Mezi nejčastější patří odpoutání pozornosti od styku, když cítíte, že se už blížíte k vyvrcholení. Podle této rady byste měli myslet na něco nepříjemného či otravného, jako placení daní nebo nákupní seznam na další den. Mnozí muži na tuto radu nedají dopustit, ale i v případě, že připustíme její účinnost, si nemyslíme, že muži chtějí během sexu myslet na ekonomické záležitosti.

Druhou častou radou je odbourání stresu pomocí alkoholu. Pohárek ostrého určitě může účinkovat pozitivně, ale při častém využívání této rady si můžete vytvořit závislost a případně spojovat sex a alkohol dohromady. Takový návyk podporovat rozhodně nemůžeme.

Jak na oddálení ejakulace

Hned na začátku je důležitá komunikace s partnerkou. S jejím pochopením můžete na tomto problému pracovat společně, díky čemuž se vyhnete zbytečné trémě, kterou muži pociťují, když se snaží svoje problémy zakrýt a vyhýbají se řešením. Někdy se s ní stačí zkrátka dohodnout na společném postupu. V případě, že je předčasná ejakulace následkem nezkušenosti, páry se mohou dohodnout na pomalejším sexu. Případně zkusit polohy, při nichž má žena víc kontrolu a od muže se nevyžaduje silnější přirážení. A pokud se nedá jinak, první ejakulace se může vyřídit rychle a muž může počkat na další erekci, která by měla vydržet déle.

Důležité je také správné dýchání. Mnoho lidí dýchá jen do plic, ale správně se dýchá zhluboka až do břicha, čímž se tělo lépe prokysličí a uvolní a to pomůže i výkonu v posteli. Muž tak získá víc kontroly nad svým tělem. Kromě řádného dýchání a dobrého odpočinku máte k dispozici i tzv. Kegelovy cviky, které vyžadují zadržení určitého svalu. Nejedná se o žádné ženské skupinové cvičení, nenechte se proto odradit názvem. Hlavním úkolem těchto cviků je dosažení lepší a snadnější kontroly nad svým tělem, což přináší hlavně oddálení a hlubší vnímání vyvrcholení. Kegelovy cviky jsou jednoduché, zvládne je úplně každý. Jedná se o stahování a následné uvolňování svalů. Jakých svalů? Přece těch, které nám pomáhají i při zadržování moči. Denně zkoušejte tyto svaly zatínat a následně uvolňovat. Doporučuje se přibližně 10-krát za sebou tento cvik opakovat. Pokud se již cítíte na druhou část cviků, zkuste během erekce jemně hýbat přirozením do stran.

Poté, jak je stres z výkonu touto komunikací aspoň částečně zažehnaný, se doporučuje používat také silnější kondomy. Některé dokonce obsahují anestetikum, které znecitliví penis a tím pádem podpoří delší výkon. Může se však stát, že toto anestetikum znecitliví i partnerčino uspokojení nebo vyvolá alergickou reakci. Na trhu najdete různé mastičky, spreje, gely. Pokud si chcete stále užít a něco takového nepřichází v úvahu, zkuste použít kondom určený na anální sex. Je hrubší a pevnější, výsledek je stejný jako u znecitlivujících přípravků.

Někdy je nutný lékařský zákrok, jako v případě krátké uzdičky. Pokud jste už zkoušeli všechno, co se jen dalo, a nic nepomohlo, doporučujeme návštěvu urologa.

Výživové doplňky na oddálení ejakulace

Samozřejmě, užívání výživových doplňků ve formě tabletek nemusí sednout každému muži. Mívají špatnou pověst kvůli různým nekvalitním napodobeninám. Proto pokud se rozhodnete po tabletkách sáhnout, ověřte si, zda jde o přípravek uznaný Úřadem veřejného zdravotnictví jako například značka MerliX. Jde o volně prodejný přípravek, který si nevyžaduje předpis od lékaře. MerliX je složený z přírodních přípravků, a proto se nemusíte obávat přidané chemie nebo hormonů. Tento doplněk pomáhá déle udržet erekci a zlepšuje problémy s předčasnou ejakulací.

Všechno se dá řešit

Nejdůležitější je vědět, že pokud vás trápí předčasná ejakulace, nemusíte hned podlehnout beznaději. Ať už je příčina jakákoliv, každá má svoje řešení. Jde o častý problém a muži po celém světě ho úspěšně řeší a užívají si kvalitní sex bez starostí o výkon.

Diskuze

----

12. 06. 2018

zkoušel to někdo? pomohl vám merlix při tomto?

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit