3 účinky L-Argininu pro zdraví muže

Kategorie: Zdraví a erekce

L-Arginin, známější jako arginin, je typ aminokyseliny, tedy je stavební jednotkou bílkovin v těle. Získáváme ho z jídla, především z živočišných zdrojů s vysokým obsahem proteinů. Do značné míry se považuje za nezbytný, a to z několika důvodů.

účinky L-argininu

Hlavním důvodem lidí pro užívání argininu jako doplněk je jeho schopnost zlepšovat průtok a cirkulaci krve. V těle se přeměňuje na oxid dusnatý, který rozšiřuje krevní cévy v celém těle. L-arginin také stimuluje produkci několika hormonů, zejména lidských růstových hormonů a inzulinu, které pomáhají při zavádění glukózy do buněk, které jsou součástí růstu a produkce energie. Předpokládá se, že částečně také zlepšuje fyzickou výkonnost, vytrvalost a sílu. Arginin bývá v klasické stravě doplněn červeným masem, drůbeží, rybami a mléčnými výrobky. Nachází se také v rostlinné potravě, a to dokonce ve větším množství. Více než v živočišných výrobcích se nachází například v sóje, dýňových semínkách, sezamu, arašídech, vlašských ořeších, sladké paprice a ve spirulině. Velké množství této aminokyseliny najdeme také v obilovinách, jako je quinoa, oves, pšenice, rýže, a ve výrobcích z nich. Arginin má vliv i na mužské zdraví.

Arginin zvyšuje výkonnost a intenzitu při vykonávání fyzických aktivit

Jak jsme již zmínili, arginin zlepšuje průtok krve a jeho cirkulaci. To znamená, že pomáhá přivádět živiny a kyslík do svalových a kloubních tkání. Optimální množství argininu dokáže pomoci s výdrží při sexu a se snižováním vyčerpanosti. Pomáhá ke stavu vysoké intenzity, proto se vám může zdát obyčejná rychlovka jako jen lehká rozcvička. Tělo používá arginin také ke zvýšení růstového hormonu, prolaktinu a několika dalších aminokyselin, včetně kreatinu, L-prolinu a L-glutamátu.

Arginin pomáhá léčit erektilní dysfunkci a neplodnost

Četné zahraniční studie prokázaly, že L-arginin hraje roli při replikaci zdravých buněk v souvislosti s krevním oběhem. To naznačuje, že zvýšená pohyblivost a produkce spermií patří mezi výhody argininu pro zdraví mužů. Erektilní dysfunkce závisí na relaxaci hladkého svalstva vyvolané oxidem dusnatým při erekci. Muži, kteří mají kardiovaskulární problémy spojené s nízkými hladinami oxidu dusnatého v krvi, mají větší pravděpodobnost, že budou mít tyto problémy i problémy s plodností. Výzkum naznačuje, že doplňky L-argininu v kombinaci s jinými antioxidanty nebo protizánětlivými látkami mohou být použity k léčbě významné části případů mužské neplodnosti, podle některých studií až 92 %. L-Arginin najdete také v tabletách Merlix Perfektum, které pomáhají dlouhotrvající erekci a lepší výdrži. Jejich největší složkou je právě L-Arginin, který se zaměřuje na pozitiva aminokyseliny pro penis ale i celé tělo.

Arginin zlepšuje imunitu, pomáhá předcházet infekcím a urychluje hojení

Tato aminokyselina urychluje hojení vnějších ran, snižuje riziko infekcí a eliminuje bolesti či otoky. Pomáhá krvi volně proudit, vytváří zmíněný L-prolin, který kontroluje hladinu kolagenu v těle a zvyšuje antioxidační aktivitu. Používá se také ke zlepšení funkce bílkovin při léčbě popálenin a může dokonce pomoci v boji proti zubnímu kazu. V medicíně se používá při různých chorobách, protože L-arginin má účinky zvyšující imunitu. Běžně se podává lidem, kteří podstupují chemoterapii, nebo se léčí operacemi, viry a infekcemi, včetně HIV.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit