Jak ovlivňuje trauma sexuální fungování mužů?

Kategorie: Zdraví a erekce

Normální sexuální chování a erektilní funkce závisí na komplexní interakci mezi různými tělesnými systémy, včetně mozku, nervů, zásobování krví a hormonů. Všechny tyto systémy, samostatně nebo kombinovaně, mohou být ovlivněny po vícenásobném traumatu. U mužů může mít trauma za následek problémy s dosažením nebo udržením erekce, problémy s ejakulací nebo smíšené myšlenky o sexu.

vliv traumatu na erekci

Po takovém stavu není neobvyklé, že někteří muži procházejí obdobím snížené sexuální touhy, tedy nedostatku libida. Způsob, jakým tělo sexuálně reaguje, závisí kromě fyzických účinků traumatu i na myšlenkách a pocitech – myšlenky a pocity o sobě a jiných mohou být ovlivněny změnami nálady, motivace, osobnosti a myšlenkových procesů. Celá situace může být zkomplikována depresí, emocionálním traumatem po zranění, léky nebo změnami hladin hormonů.

Když někteří muži zápasí se změnami a důsledky spojenými s jejich traumaty, mnozí mohou zpočátku ignorovat důležitost sexuálních obtíží, protože zůstávají zaměřeni na fyzickou způsobilost. Jiní muži se mohou zdráhat uznat sexuální obtíže z kulturních nebo osobních důvodů.

Je důležité mluvit o psychickém zdraví bez ohledu na pohlaví. Každý může mít trauma z důsledků názorů na sex, činností spojených s ním či vzhledu genitálií. Názory často nejsou stejné s těmi osobními, proto můžeme pociťovat nedostatek sebevědomosti, což může ovlivnit sexuální dysfunkci.

Dva druhy erekce, stejný problém

Erektilní dysfunkce je jedním z následků psychického traumatu, které představuje neschopnost dosáhnout nebo udržet erekci, která je buď částečná, nebo úplná. Existují dva druhy erekce. Reflexní, která se odehrává v nervech v penisu a jeho okolí a psychogenní, která má původ v mozku. Oba typy se navzájem doplňují. I když jsou nervové signály rozhodující, síla nebo kvalita mužské erekce je v konečném důsledku určena stavem krevních cév, které řídí tok krve do tkáně penisu.

V případě, že trpíte traumatem nebo jste jej překonali, ale stále se necítíte pozitivně ohledně sexuálního smýšlení kvůli nedostatku libida, pomoci si můžete přírodním doplňkem Merlix Perfektum. Aminokyseliny, výtažky z bylin a vitaminy se postarají o fyzickou i psychickou pohodu. Jen jednou tabletkou před sexem dokážete připravit tělo pro lepší psychickou pohodu a sexuální výdrž. Ztloustnutí a zpevnění penisu oceníte vy i vaše polovička a díky oddálení ejakulace máte možnost prodloužit vás sex klidně i dvojnásob.

Myslete na své psychické zdraví, zvláště pokud u sebe vnímáte změny spojené se sexuální touhou, erekcí či pohledem a myšlenkami o vaší partnerce. Merlix Perfektum může být vaše řešení pro neschopnost tvrdého penisu, rychlost ejakulace či nízký zájem o sex.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit