Zvraty a změny v partnerském životě

Kategorie: Vztahy

Partnerský vztah se vyvíjí, o tom asi není pochyb. Je však možné v určitém čase říct, že je to vývoj správným či nesprávným směrem? Jak už to bývá, historie se tvoří dnes, a teprve s odstupem času lze poznat, zda jsme šli ke štěstí nebo do záhuby. Vidět proto do budoucna, abychom se na dnešek podívali jakoby s odstupem času, by chtěl asi každý. Ale není nám shůry dáno, takže bychom se měli raději uchýlit od experimentování k osvědčeným praktikám.

Co nenajdeš v hlavě...

Na téma partnerské vztahy byly napsány stohy knih, ale četl je vůbec někdo? Nemusíme ani slyšet, většina lidí stejně řekne, že nikoliv. Když si koupíme blbé rádio, přečteme si návod, ale návod na to hlavní, co v životě máme, rodinu a partnera, si nepřečte nikdo. Na druhé straně knihy sice nikdo nečte, zato psychiatři a sexuologové mají plné ruce práce. Že by stále platilo staré heslo, máš-li smutek na duši, svěř se strýci Artuši? Při svých trápeních se tak rádi někomu svěříme. Do zpovědnic v kostele si sice nesedneme, ale ucho za naše peníze nastaví kdekdo studovaný.

Rady zadarmo, berme je přesto vážně

Chceme-li náš vztah zachovat, je třeba na něm stále pracovat. Nikdy bychom se neměli spokojit s tím, že co bylo dobré včera, bude dobré i zítra. Zní to sice jako fráze, ale je to fakt. Ono to nechce ale moc, jen nějaké pozornosti, a to třeba k posílení lásky, jako je malý nečekaný dárek, nebo popíchnutí, aby si druhý partner uvědomil, že jsme tady. Nechat si třeba od kolegyně v práci, se kterou samozřejmě mimo pracovního vztahu nic nemáme, nějaký drobný ženský doplněk v kapse košile před vypráním? To chce sice silné nervy, ale když to obhájíme tvrzením, že nám to tam dali kolegové z legrace, a pozveme drahou polovičku do pěkné restaurace na večeři, určitě to zabere. Zjistíme, taková falešná aférka může vztahu prospět a oba partnery stmelit. Ale je tu jedno velké nebezpečí, a to je rčení, že podle sebe soudím tebe. Když totiž náš partner byl již nevěrný, a třeba my to ani nevíme, může hůř pochopit, že my věrní být můžeme. Ale jestli skutečně jsme, určitě tohle ustojíme.

Dalším radou je spíš rčení, že žena, která se nudí, vymýšlí blbosti, nedejme ji proto čas. Snažme se svůj volný čas prožívat s ní, i když třeba kámoši z mokré čtvrti budou mít hloupé řeči. Záleží vám víc na nich nebo na partnerovi? Měli bychom spolu trávit dovolenou, občas si vyjet na výlet, zajít do divadla a podobně. Budeme mít tak stále si o čem povídat, když vše dávné jsme si již mnohokrát řekli.

Změny přicházejí, a co my?

Je také zajímavé, což si uvědomujeme ještě méně než to, že se náš vztah vyvíjí, že se mění i požadavky na partnera. Do dvaceti by měl mít svaly, do třiceti pusu, do čtyřiceti prachy, do padesáti něhu, do šedesáti erekci a pak už jen, aby žil. Je to samozřejmě nadsázka, ale změny tu určitě jsou, zejména ty dané mám přírodou. Zpočátku totiž hledáme partnera pro vytvoření rodiny a pak na její udržení. A když nám děti odlétnou z hnízda, jsme tu jen my dva pro sebe. A bohužel tuto pravdu mnohý neunese a soustředí se na úplně něco jiného. Prioritou může být práce, sportovní tým, zmíněná parta z mokré čtvrti, ale také vnoučata. Pak tedy skončíme u rozvodového soudu. Ale nezoufejme, můžeme začít znovu. Vztahy lidí kolem 50 až 60 let mají jiné základy. Tady by nám již nemělo jít o rodinu, ale o to si užívat života.

A pokud jde užívání života, to může velmi příjemně zlepšit MerliX, přírodní doplněk stravy pro lepší sexuální život.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit