Co je to nevěra

Kategorie: Vztahy

Nevěra je několika významové slovo. V manželství se tím myslí neplnění manželského slibu a sexuální styk s jinou osobou. Nevěru můžeme vztáhnout i na jiné lidské konání, třeba nevěra sportovnímu klubu či jiným spolkům, nevěra partě kamarádů z mokré čtvrti a podobně. Tady jde spíše o humorné přirovnání.

Zásady nevěry

Aby byl čin nevěrou, měl by splňovat určité parametry. Je ale pravda, že pokud máme žárlivého partnera, považuje za nevěru jen letmé pohledy na jinou osobu. S tím se dá těžko něco dělat, snad jen si takového žárlivce nebrat za partnera. Kontakt s druhou osobou může být různý, je to pohled, úsměv, podání ruky, poplácání po ramenou, pohlazení ruky či tváře, držení se za ruce, obejmutí, polibek na tvář, polibek na ústa, vřelý polibek, obejmutí s líbáním, pohlazení po ženských prsou, po genitáliích přes oděv, pod oděvem, svlékání, hlazení odhalených genitálií, orální sex a sex dokonaný s koitem. A teď si řekněme, od kdy je to nevěra? Určitě se asi shodneme, že to je při koitu, kdy ale před tím, to je otázka nikdy neukončené diskuze.

Nevěra v období hledání

Kdy je možné hovořit o nevěře z hlediska pevnosti, či délky trvání svazku? To je také možný pohled na nevěru. Často se totiž stává, že my jako svobodní, či rozvedení, hledáme nového partnera. V tomto případě můžeme mít několik krátkodobých vztahů současně. Ti dotyční o sobě samozřejmě nevědí, ale mohou tušit podle chování či řečí, že nejsou jediní, se kterými se stýkáme. Kdo z nich může hovořit o nevěře, když jde vlastně o sportovní klání, kdo se nám z nich bude nejvíc líbit a kdo bude pro nás nejvhodnějším partnerem?

Partnerská nevěra

Partnerskou nevěru můžeme rozdělit do několika skupin. Jednoduše můžeme podle délky, od náhodného styku k dlouhodobému vztahu.

Nejkratší je aférka či flirt, tedy krátký mimomanželský vztah, spíše tedy kontakt. Jde většinou o jednorázovou a primárně sexuální záležitost, ke které se dostaneme často náhodně. Ovšem naše konání může k němu mířit, například se to stane, když často navštěvujeme bary a podobná zařízení. Ale i tak má tento vztah v naprosté většině nízkou emocionální vazbu.

Náročnější je tzv. erotické dobrodružství, které trvá déle a musíme se v něm více citově angažovat. Přesto tento vztah nemá budoucnost, i když může přerůst v dlouhodobou nevěru.

Za mimomanželský vztah je však považován dlouhodobý poměr se silnou citovou vazbou a možností dalšího vývoje do společného oficiálního svazku.

Dnes díky počítačům se můžeme setkat i s virtuální nevěrou, kdy své city předáváme či sdílíme pomocí různých sociálních sítí a webů.

Za nevěru se považuje také prostituce, kdy je to role prostitutky či prostituta (gigola) a na druhé straně i toho, kdo tyto služby využívá.

Povolená nevěra

Výše uvedené nevěry jsou tzv. škodné, ale máme i nevěry povolené. Spíše z literatury a z dějin známe případy řešení neplodnosti manžela tím, že dojde k otěhotnění manželky jiným mužem. Oplodnění jiné ženy s tím, že si dítě manželé adoptují, je již vysloveně knižní situace. Povolená nevěra je ale i sexuální kontakt s jiným člověkem při skupinovém či hromadném sexu, například když se výměnou počítá ve swingers (swingování). Občas se ale stane, že k oplodnění dojde i zde, a pak se to velký morální a rodinný problém.

Při nevěře je cílem užít si sexuální styk s jinou osobou a k tomu nedojde, pokud je nedostatečná erekce. Té lze dopomoci i speciálními doplňky stravy, nabízí se zde MerliX.

Diskuze

Anonym

25. 07. 2018

A co sex že silikonovou pannou, mně to uráží považuji to za ponížení ale on to vidí jinak.

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit