Blízkost muže a ženy

Kategorie: Vztahy

Tradiční pořekadlo praví, že žena touží po duši a muži po těle. Jenže to plně platilo před obdobím, kterému se dnes říká emancipace, ale přišly i jiné v dobrém smyslu pohromy. Těmi jsou třeba vědecký výzkum ženského orgasmu, odhalení bodu G a podobně. Najednou si i ženy uvědomily, že mohou žádat víc než jen hlazení po prsou a falus v lůně. Najednou začala doslova bitva nejen o ženskou duši, ale i o její tělo. Ovšem většina mužů tohle ještě nepochopila a trvá si na svých zásadách, že on se musí uspokojit a žena, ať si doslova "trhne nohou".

Změna vztahů

Manželství a partnerství je najednou postaveno na jiných základech než jen na tom, že muž je pánem a živitelem rodiny. Můžeme tomu říkat blízkost těl i duší. Určitě tohle zajímá víc ženy, pro které je to přirozenější vztah. Ale co je horší, že je to většinou boj jednostranný, i když se třeba ekonomické poměry zcela změnily. Dnes je již většina žen ekonomicky nezávislá, dokonce některé vydělávají více peněz, jak jejich partner. Některé ženy na tohle žehrají a z mužů si dělají jen chvilkové potěšení, ale většina i tak touží po pevném svazku. Ten ovšem bude založený na nových pravidlech, bez podřízenosti, ale rovnosti a tím i blízkosti.

Změna na blízkost

Historicky je naše společnost založená na vzdálenosti, politici jsou vzdálení od svých voličů, majitelé továren od svých zaměstnanců, rodiče od dětí a podobně. Ale i v toto krátkém výčtu cítíme, jak by to bylo pěkné, kdyby tomu tak nebylo. Jenže nejsme schopni tohle obrátit, těžko změníme politika, který míří jinam, než chce veřejnost, těžko uděláme z fabrikanta lidumilce, všem jde totiž jen o jejich zisky a majetky. Těžko změníme i rodiče, kteří si myslí, že rodinu zajistí jen tehdy, bude-li mít dost finančních prostředků, a to na úkor času stráveného s dětmi. Ale chceme-li něco změnit, měl by každý začít u sebe. Změňte proto to nejbližší, co máme, změňme proto vztah ke svému partnerovi. A to můžeme kdykoliv, ať děti čekáme, máme, či nás již opustily.

Co je to blízkost

Ať to vnímají, nebo ne, blízkost je důležitá i pro muže. Ta je totiž podstatou partnerského vztahu. Když to vnitřně jako muži změníme, pocítíme, že na druhé straně nastane změna intuice, a to nejen u partnerky. Když totiž lidi kolem nás uvidí, jak se k sobě coby partneři chováme, můžeme začít vnitřně přitahovat i jiné ženy. Tím samozřejmě nemáme na mysli, abychom byli nevěrní, ale změníme i jejich touhu zažít něco podobného. Asi jsme si neřekli, co to sama blízkost znamená. Stručně řečeno, je to chápání tělesných i duševních potřeb partnera, plánování si společné budoucnosti, společné řešení problémů, ale také rozdělení domácích povinností, ale především i oboustranné uspokojení v posteli. Pokud ještě nemáme nastavený takový systém, ale líbil by se nám, chce to velkou změnu především u sebe. Je jasné, že tohle nejde změnit jednostranně, to jsme již zmínili, ale zkuste si o tom společně popovídat. Již tento první krok může mnohé mezi vámi změnit, protože i cesta může být cíl, hledání může mít vice romantiky než dojití do cíle.

Cesty k blízkosti

Lze napsat o blízkosti celé knihy, ale každá cesta do neznámých krajin, duši nevyjímaje, má mít plán, nějakou mapu. Jde vlastně o trojúhelník s vrcholem nahoře. Dole na jedné straně je muž a s ním i typické mužské vlastnosti a tužby, jako jsou síla, moc, intenzita, adrenalin, boj, touha po vítězství a sex, a dole na druhé straně je žena a její vlastnosti, tedy jemnost, klid, uvolnění, milování, blízkost a souznění. Abychom došli ke společnému cíli, měli bychom najít společné body, ty posilovat, a v rozdílných najít kompromis nebo se jich úplně zbavit. Nemůžeme však probírat bod po bodu, ale třeba se pokusme najít spojení síly a něžnosti. Obojí v životě potřebujeme, nelze je proto potlačovat, ale měly by končit u dveří bytu. Za nimi přece není třeba ukazovat partnerovi, že máme nad ním převahu, to nemá smysl. Žena by měla mít sílu ukázat partnerovi, jak je něžnost důležitá, a nejen v posteli. Je to třeba změnit způsob stolování, jak se vítáme při příchodu, jak se loučíme u odchodu, jak se ráno budíme, a na to je potřeba skutečně hodně vnitřní síly. U muže to je jednoduché, sílu přece bude stát se překovat a třeba při vaření přijít k manželce a pohladit ji po šiji a vlasech, dát hubičku. To není zženštilost, to je ukázka velkého muže a milujícího partnera.

Muži se blízkosti vlastně bojí, protože když jsou tomu druhému blízko, vnitřně jako by ztráceli převahu a cítí se tím pádem ohroženi. Ale myslíte, že i žena nemá z blízkosti vnitřně obavu? Určitě má, ale přiznejme si, že je ji tahle poloha bližší než mužovi. Ona jen pocítí, že ztrácí v rovnosti jakousi oporu, že musí řešit něco, co kdysi nemusela. To jsou samozřejmě vlastnosti nám lidem dané tisíciletým vývojem v době kamenné, ale již nejsme lovci mamutů někde v jeskyni, ale moderní lidí v panelovém domě, nebo třeba v rodinné vile. Bourejme proto předsudky, nevracejme se do dob F. L. Věka, ale zkusme žít ta společně si blízko, jak tomu nikdy v minulosti nebylo.

Intimní blízkost můžete podpořit zázrakem zvaným MerliX, který je určen k lepšímu intimnímu životu s partnerem.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit