Blízkost muže a ženy

Kategorie: Vztahy

Tradiční pořekadlo praví, že žena touží po duši a muži po těle. Jenže to plně platilo před obdobím, kterému se dnes říká emancipace, ale přišly i jiné v dobrém smyslu pohromy. Těmi jsou třeba vědecký výzkum ženského orgasmu, odhalení bodu G a podobně. Najednou si i ženy uvědomily, že mohou žádat víc než jen hlazení po prsou a falus v lůně. Najednou začala doslova bitva nejen o ženskou duši, ale i o její tělo. Ovšem většina mužů tohle ještě nepochopila a trvá si na svých zásadách, že on se musí uspokojit a žena, ať si doslova "trhne nohou".

Změna vztahů

Manželství a partnerství je najednou postaveno na jiných základech než jen na tom, že muž je pánem a živitelem rodiny. Můžeme tomu říkat blízkost těl i duší. Určitě tohle zajímá víc ženy, pro které je to přirozenější vztah. Ale co je horší, že je to většinou boj jednostranný, i když se třeba ekonomické poměry zcela změnily. Dnes je již většina žen ekonomicky nezávislá, dokonce některé vydělávají více peněz, jak jejich partner. Některé ženy na tohle žehrají a z mužů si dělají jen chvilkové potěšení, ale většina i tak touží po pevném svazku. Ten ovšem bude založený na nových pravidlech, bez podřízenosti, ale rovnosti a tím i blízkosti.

Změna na blízkost

Historicky je naše společnost založená na vzdálenosti, politici jsou vzdálení od svých voličů, majitelé továren od svých zaměstnanců, rodiče od dětí a podobně. Ale i v toto krátkém výčtu cítíme, jak by to bylo pěkné, kdyby tomu tak nebylo. Jenže nejsme schopni tohle obrátit, těžko změníme politika, který míří jinam, než chce veřejnost, těžko uděláme z fabrikanta lidumilce, všem jde totiž jen o jejich zisky a majetky. Těžko změníme i rodiče, kteří si myslí, že rodinu zajistí jen tehdy, bude-li mít dost finančních prostředků, a to na úkor času stráveného s dětmi. Ale chceme-li něco změnit, měl by každý začít u sebe. Změňte proto to nejbližší, co máme, změňme proto vztah ke svému partnerovi. A to můžeme kdykoliv, ať děti čekáme, máme, či nás již opustily.

Co je to blízkost

Ať to vnímají, nebo ne, blízkost je důležitá i pro muže. Ta je totiž podstatou partnerského vztahu. Když to vnitřně jako muži změníme, pocítíme, že na druhé straně nastane změna intuice, a to nejen u partnerky. Když totiž lidi kolem nás uvidí, jak se k sobě coby partneři chováme, můžeme začít vnitřně přitahovat i jiné ženy. Tím samozřejmě nemáme na mysli, abychom byli nevěrní, ale změníme i jejich touhu zažít něco podobného. Asi jsme si neřekli, co to sama blízkost znamená. Stručně řečeno, je to chápání tělesných i duševních potřeb partnera, plánování si společné budoucnosti, společné řešení problémů, ale také rozdělení domácích povinností, ale především i oboustranné uspokojení v posteli. Pokud ještě nemáme nastavený takový systém, ale líbil by se nám, chce to velkou změnu především u sebe. Je jasné, že tohle nejde změnit jednostranně, to jsme již zmínili, ale zkuste si o tom společně popovídat. Již tento první krok může mnohé mezi vámi změnit, protože i cesta může být cíl, hledání může mít vice romantiky než dojití do cíle.

Cesty k blízkosti

Lze napsat o blízkosti celé knihy, ale každá cesta do neznámých krajin, duši nevyjímaje, má mít plán, nějakou mapu. Jde vlastně o trojúhelník s vrcholem nahoře. Dole na jedné straně je muž a s ním i typické mužské vlastnosti a tužby, jako jsou síla, moc, intenzita, adrenalin, boj, touha po vítězství a sex, a dole na druhé straně je žena a její vlastnosti, tedy jemnost, klid, uvolnění, milování, blízkost a souznění. Abychom došli ke společnému cíli, měli bychom najít společné body, ty posilovat, a v rozdílných najít kompromis nebo se jich úplně zbavit. Nemůžeme však probírat bod po bodu, ale třeba se pokusme najít spojení síly a něžnosti. Obojí v životě potřebujeme, nelze je proto potlačovat, ale měly by končit u dveří bytu. Za nimi přece není třeba ukazovat partnerovi, že máme nad ním převahu, to nemá smysl. Žena by měla mít sílu ukázat partnerovi, jak je něžnost důležitá, a nejen v posteli. Je to třeba změnit způsob stolování, jak se vítáme při příchodu, jak se loučíme u odchodu, jak se ráno budíme, a na to je potřeba skutečně hodně vnitřní síly. U muže to je jednoduché, sílu přece bude stát se překovat a třeba při vaření přijít k manželce a pohladit ji po šiji a vlasech, dát hubičku. To není zženštilost, to je ukázka velkého muže a milujícího partnera.

Muži se blízkosti vlastně bojí, protože když jsou tomu druhému blízko, vnitřně jako by ztráceli převahu a cítí se tím pádem ohroženi. Ale myslíte, že i žena nemá z blízkosti vnitřně obavu? Určitě má, ale přiznejme si, že je ji tahle poloha bližší než mužovi. Ona jen pocítí, že ztrácí v rovnosti jakousi oporu, že musí řešit něco, co kdysi nemusela. To jsou samozřejmě vlastnosti nám lidem dané tisíciletým vývojem v době kamenné, ale již nejsme lovci mamutů někde v jeskyni, ale moderní lidí v panelovém domě, nebo třeba v rodinné vile. Bourejme proto předsudky, nevracejme se do dob F. L. Věka, ale zkusme žít ta společně si blízko, jak tomu nikdy v minulosti nebylo.

Intimní blízkost můžete podpořit zázrakem zvaným MerliX, který je určen k lepšímu intimnímu životu s partnerem.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit