Jak zlepšit vztah mezi mužem a ženou

Kategorie: Vztahy

Když si položíme otázku, jak zlepšit vztah mezi mužem a ženou, je základním bodem jedna věc - chtějí to? Náš život nám ukazuje, že jsou na světě skupiny lidí, které by se měly ubírat určitým směrem, stojí nás to velké peníze, ale oni nechtějí.

Proč také, když jim současný život vlastně vyhovuje, a tak je to i v partnerském vztahu. Žena, někdy i muž, je v manželství bita a přitom s tím nechce nic dělat. Když to pak začnou řešit sousedé, postaví se za manžela. To jsme zdánlivě odbočili, protože i to je nějaký vztah, který by se dal zlepšit. Jenže v tomto případě zlepšení znamená rozchod a to je konec partnerského vztahu.

Metody zlepšení vztahu

Nejsnazší je se chovat tak, aby se na chování nedalo nic měnit. Ale to asi není možné, protože vše se vyvíjí, mění a to se samozřejmě odrazí i ve vztahu. Zlepšit vztah můžeme několika směry. Základní je změna chování a pak prostředí.

Změna chování

Když manželé či partneři dospějí k tomu, že jejich vztah ztrácí hodnotu, ale přesto by v sobě rádi našli sílu pokračovat, je to již první krok ke zlepšení. Synchronizace v tomto zlomovém bodu manželství bývá bohužel často jen snem, vůle zde bývá jednostranná. Jak to udělat, aby se to změnilo, když druhý nechce, nebo spíš si to neuvědomuje? Závratná změna zde bývá velmi podezřelá, to vypadá, jako by člověk měl nějakou vinu a snažil se ji odčinit. Na vše se musí jít tedy jinak.

Prvním krokem je sečtení plusů a mínusů, tedy věcí, které nás spojují a které rozdělují. Jenže, máme se ptát partnera? Nejspíše ne, takže na to musíme s taktikou. Dáme si dohromady jednotlivé pravidelně opakující se situace a zachováme se úplně jinak. Pokud je druhý vnímavý, určitě změnu pozná a musí na to reagovat. Příkladem je třeba vynášení odpadového koše. Žena může tvrdit, že ji bolí noha a koš je potřeba vynést.

Určitě čtenáře napadne, že budou takové situace většinou vedeny ze strany ženy. Je pravda, že v naší tradici oheň rodinného krbu udržuje žena. Mužské "trápení" proto bývá trochu odlišné. Je to třeba řídkost vzájemného milování, ale i třeba ztrátu schopnosti komunikovat, když je pro ženu prioritou zaměstnání.

Pomoc z venčí

Problémy ve vztazích mezi mužem a ženou se nemusí řešit jen jimi samotnými, jen je v tom potřeba veliké taktiky nejen oné třetí osoby, ale je potřeba mít i jednoho z partnerů za spojence. Třetí osoba může zasahovat do vztahů radami, pokud je ale požádána. Určitě by to neměla být forma výčitek, vzpomínat na záporné stránky vztahu se nikdy nevyplácí, lepší je hledat dobro a pokud si některá "tchyně" myslí, že s bandurskou na zetě vyvolá jeho změnu k lepšímu, spláče nad výdělkem. A pokud má dnes slovo "tchyně" tak špatné jméno, je tohle jednou z příčin.

Určitě jsme nepodali nějaký recept na zlepšení vztahu mezi mužem a ženou. Tohle téma je tak náročné, že se studuje na vysokých školách. Myslíme si, že pokud oba partneři chtějí zlepšit svoje soužití a neví, jak by to měli učinit, určitě by jejich cesta měla vést do manželské poradny. Na závěr jednu radu, pokud chceme něco zlepšit na vztahu, začněme v prvé řadě na sobě. Druhého člověka můžeme změnit jen málo, ale sami sebe daleko snáz, jen si to málo uvědomujeme. Nehledejte chyby, ale to hezké, co nás spojuje.

Patří mezi to i milování, to mají povětšinou rádi oba partneři a pokud je nějaký problém v této oblasti, může vám s ním snadno pomoci například přírodní přípravek MerliX.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit