Kde je hranice sexu?

Kategorie: Sex a erotika

Milování, myšleno jako sex, může mít jednoduchý scénář, ale i složitý. Je na něm ale hezké to, že právě jednoduchý scénář, předehra, zásun, orgasmus a spánek, můžeme doplňovat, ale i něco vynechat. Hlavní na tom ale je, abychom byli oba spokojení. Chtěli bychom zdůraznit to slovo "byli oba", protože často se stává, že se uspokojí muž a žena zůstane na úbytě. Ale to nechme na jindy, i když bychom to měli mužům vyčítat neustále.

Každý člověk na erotickou scénu vstupuje s různými sny i přáními. Nakolik se mu je podaří splnit, nesplnit, nebo dokonce také překročit, záleží na tom, s jakými lidmi se setká.

Vrozené touhy

Některé sexuální vlastnosti máme asi vrozené, nebo jsme je podědili výchovou. Někdy jsme si je i vsugerovali či namluvili, zkrátka někdo je gay, někdo má rád sado-maso, někdo roli podřízenosti či nadřazenosti a podobně. Většina lidí je v tomhle normální, ale přesto by šlo někam trochu zabočit. Zvláště začneme-li po nějakém vychýlení toužit po delším vztahu, kdy jsme již (zdánlivě) vyzkoušeli vše, co jsme znali.

Dominance

Sklouznout k dominanci není skoro žádný problém, protože takovou roli vždy někdy v životě hrajeme. Je na nás, k jakému stupni pokročíme. Dominance je svým způsobem i znásilnění. Na druhou stranu znásilnění sice znamená třeba jen omezování svobody, ale když s tím bude druhý souhlasit, strhávání šatů, roztahování nohou a další praktiky mohou být jako hra zajímavá. Lze partnera trýznit i svázáním rukou, či s roubíkem do úst. Stále se to může být jen hra, kdy je jeden z partnerů nejenom rukama, ale i nohama, připoutána druhý si s ním může dělat, co chce. Samozřejmě děláme to, co se líbí nám oběma.

Přečtěte si něco o BDSM sexuálních praktikách

Masochismus

Masochismem (sadomasochismus, S-M) se rozumí jednoduše sex s bolestí a to s nějakými prostředky, nebo jen rukama. Je tady především fakt, že tím druhý ztrácí kontrolu nad situací. Pokud nejde o sex placený, s touhou po tomto způsobu milování se jeden druhému při prvním kroku asi těžko svěřuje. Po delším čase soužití si však asi mnozí myslí, že by v tomhle mohli partnerovi vyhovět. Je jen otázkou, co si ale pod tím každý myslí.

Určitě nejde jen o výprask hlava nehlava. Nejde ale ani o fyzickou bolest samotnou, ale je to spojeno s pocitem ponížení, závislosti a pokoření. To také nemusí bolet, ale vyžaduje to spíš hru na krutost duševní. A to již potřebuje určitou teoretickou přípravu, vybavení a rafinovanost.

Pokud ale chce někdo nakouknout přes hranice S-M, může zkusit plácání po zadečku, škrábání zad a trochu hrubší úchopy při změně polohy. Pak se k tomu přidají slovní rozkazy, vyžadování poslušnosti, svazování a jsme masochisté bez odporu druhého.

Pokud jde o masochismus, je to určitě na delší článek. Základem je, aby vůdčí osoba byla věrohodná a pro poníženého či poníženou bylo utrpení potěšením.

Naznačili jsme, kam se může sex ve dvojici ubírat. Je tedy jasné, že hranice jsou jen v duši každého z nás a máme je každý jinde, ale mohou se měnit. Je také proto možné, že s partnerem, pokud ho budeme mít skutečně rádi, můžeme vlastní hranice posunout do sfér dříve nemyslitelných. Vždycky jde ale o potěšení obou. Nelze nikoho nutit k něčemu, co nechce. Druhý se sice může podřídit, ale buď to přijme, přizpůsobí se s odporem, nebo nám také odejde. Uvažme proto, jestli nám to za to stojí, najít své sexuální uspokojení a na druhou stranu ztratit milovaného člověka.

Ať už jde o jakékoliv hrátky, nikdy není na škodu pevná a kvalitní erekce. K jejímu snadnějšímu dosažení si lze pomoci i přírodním přípravkem zvaným MerliX.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit