Kdy je nejvhodnější doba pro sex

Kategorie: Sex a erotika

Podle spousty lidí je doba vhodná na sex vždy, když je příležitost. To na jedné straně pravda, ale pak bychom si mohli říci, že nejvhodnější doba pro jídlo je, když máme hlad. Kde jsou pak recepty na chuťovky a podobně? I hlad můžeme ukájet chlebem, ale také biftekem. To stejné platí i pro sex.

Věk a sex

Kvalita sexu je závislá na různých kritériích, v mnohém ale na věku. Nejdříve je to hledání, pak zplození potomka a nejdelším obdobím je sex jako součást partnerského soužití a zpříjemnění si života. Nepíšeme zde roky, protože ty se mohou mnohdy radikálně lišit. Ostatně toto nemusí být všeobecným scénářem, někdo si může potomka odnést již z prvního sexu, jiný hledá třeba po rozvodu v 55 letech a podobně.

Psychika a sex

Kvalita sexu je závislá na psychice. Určitě to každý známe, když dlouhé čekání a pracné přípravy vyjdou vniveč, když to druhá strana nepochopí nebo nastanou nepředvídatelné situace. Na druhou stranu může příprava na sex, tedy milování či soulož, jak to různě nazýváme, trvat celý den i více. Chce to vždy klid, pohodu a samozřejmě velkou dávku citu a lásky. Nervozita zkrátka do postele nepatří, i když se jí v určitém období, zejména v době hledání, nevyhneme.

Scénář pro nejlepší sex

Dnes vychází tisíce kuchařek pro vaření pokrmů, horší je to již s kuchařkami pro spokojený sexuální život. Neříkáme, že takové nevycházejí, ale většinou jde sice o renomované odborníky, bohužel Američany a jiné cizince. Amíci si zvláště libují v psaní knih o životě, resp. v návodech na život. Je to však kultura pro nás vzdálená a vycházející z jiných kořenů. Najdeme i české autory a jejich knížky také brzo mizí z pultů prodejen. Je vidět, že zájem lidí se v sexu vzdělávat je stálý. Škoda jen, že televize na tohle ještě nepřišla.

Ale odbočili jsme od tématu, pro scénář platí, že může být různý. Sexu, kterého si chceme opravdu užít, by mělo předcházet přípravné období. Nemyslíme tím ještě samotnou sexuální předehru. Pokud spolu partneři žijí trvale, mohou se chystat oba a třeba si o tom i řeknou. Celý den jsou spolu, jdou na vycházku, do kina či koncert, jedí dobrá jídla a snaží se, aby jim nic toto období nepokazilo. Dále jsou na sebe stále milí. S blížící se dobou to chce příjemnou večeři, lahvinku vína, svíčky na stole, následuje koupel, nejlépe společná... taková příprava se pak nesmí uspěchat.

Základní pravidla

Doba vhodná pro sex, tím samozřejmě nemyslíme náhodný sex, bývá obvykle večer. Lidé se sejdou po práci a nastává určité uklidnění. To ano, pokud ho ale jeden z manželů nehledá raději v restauraci s partičkou a s osmi pivy či lahvinkou červeného. S hladinou alkoholu to je tak, že by jejich výše měla být u partnerů přibližně vyrovnaná. Známe případy, kdy opilá žena byla zneužita i vlastním mužem, ale tady nejde mluvit všeobecně o vhodné době. Bylo by to možné, kdyby žena jinak sex odmítala, ovšem to zavání podezřením ze znásilnění. Takže žádné nucení a to ani za pomoci alkoholu.

Další vhodnou dobou je ráno, zejména u starších partnerů. V noční době se ve spánku tělo uklidní, duše se očistí od nepříjemných denních zážitků, a zejména muži to dobře znají, když po ránu přichází erekce většinou skoro sama.

Na sex je dobré být připravený a s touto přípravou vám skvěle pomůže přírodní doplněk stravy MerliX, který vám dodá sebedůvěru v intimní oblasti.

Diskuze

asko.berta

30. 05. 2018

ono je to podle mě velmi individuální. Moje partnerka vždy chce sex ráno. říká, že tehdy si to dokáže užít a večer, když je unavená, je to o ničem.

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit