Masturbovat či nemasturbovat

Kategorie: Zdraví a erekce

Masturbace je sexuální samoukájení. Není to tedy sex sám o sobě, ale třeba v pornu se s tím velmi často setkáme, takže si to mnozí myslí. Ale to nyní nechceme řešit. Je zajímavé, že masturbace je totéž, co onanie. To slovo je podle biblické postavy Onan, který ale nemasturboval, ale praktikoval přerušovanou soulož.

Masturbace a dějiny

Většina historických kultur a náboženství se k masturbaci stavěla záporně, což mnohde převažuje dodnes. Dokonce se onanie léčila jako "nemoc". Metody byly i dost drastické, včetně skotských střiků, svazování, elektrošoků či nasazování různých bránidel. Neplatilo to ale vždy. Například ve Starém Egyptě se tvrdilo, že bůh Atumos stvořil svět pomocí sebeukájení.

Masturbace a současnost

Nejvíce mužů začne masturbovat mezi 12. a 15. rokem, ženy až kolem 18. roku života. Je to samozřejmě v závislosti na jejich tělesném vývoji. S postupem věku počty masturbujících také klesají a to v souvislosti se sexuálním partnerským životem. Například ve věku nad 60 let masturbuje víc jak čtvrtina mužů, žen dokonce o něco víc. Jsou to procenta, ale asi to vyplývá z toho, že se již svobodné ženy, ať vdovy nebo rozvedené, nechtějí vázat na muže, ale přesto by ještě sexuálně chtěly žít.  

Klady masturbace

Masturbaci nelze jen hanit, jak tomu u nás bylo v minulosti. Ostatně, výzkumy ukazují, že poměr počtu masturbací k souložím je v průměru deset ku jedné. Výzkumy však neprokázaly žádný záporný vliv masturbace na zdraví člověka. Negativita pramení spíše z přístupu k němu. Proto již většina sexuologů v současnosti zastávají názor, že masturbace je zdraví prospěšná. Vytváření a hromadění spermií v mužských orgánech má negativní dopad na psychiku i na fyzickou kondici. Uvolnění, tedy ejakulace, přinese klid. Mladí mužové se také připravují na sexuální život a to nejen zkušeností, co pyj "umí", ale i tvorbou spermií. Obdobně dívky získávají přehled o své sexualitě. Je pak ale na nich, jak to sdělit partnerovi. Často se totiž stává, že žena tvrdí, jak samoukájením dosáhne lepšího orgasmu než sexem s  partnerem.

Formy masturbace

Nový pohled na masturbaci přinesl i její rozšířené formy. Základní je automasturbace, kdy se člověk ukájí sám. Muž ručně masturbuje pyj, ale i za použití umělé pochvy, a žena v ruční masturbaci dráždí poštěváček, či si zavádí napodobeniny mužského penisu, tedy vibrátor či dildo, do pochvy. Masturbovat se ale dá i ve dvojici či skupině, pak je heterosexuální či homosexuální. Abychom to vysvětlili, například při heterosexuální masturbaci žena vzrušuje pyj partnera a muž vulvu a klitoris ženě. Proto se obecně masturbace uvádí i již jako způsob sexuálního styků bez zavádění pyje do pochvy. Projevům masturbace na veřejnosti se říká exhibicionismus.

Sportovní disciplína

Soutěže v maratonské masturbaci mají již světovou úroveň, a to nejen pro muže, jak by se zdálo, ale i pro ženy. Je ale pravda, že druhým smyslem těchto soutěží bývá i charita.

Pokud považujete masturbaci za přípravu na stálý partnerský vztah, můžete svou přípravu vylepšit i doplňkem stravy MerliX, který se postará, abyste v posteli nikdy nezklamali.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit