Jídlo je dobré… i pro erektilní funkci

Kategorie: Zdraví a erekce

Není pochyb o tom, že zdravá strava je prospěšná pro celkové zdraví těla. Je ovšem pravda, že s věkem je vyšší pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce, jejímž viníkem nemusí být jen stárnutí. Pokud jde o erekci samotnou, hledáme za tím průtok krve. Nemoci, jako například vysoký tlak, cukrovka II. typu či mnohé jiné srdeční choroby, mohou způsobit nesrovnalosti v cévním systému a přímo ovlivnit kvalitu vaší erekce. To, co jíte, může přímo předcházet běžným zdravotním stavům a udržovat sexuální funkce zdravé v jakémkoli věku.

Jídlo pro erektilní funkci

Oxid dusnatý – molekula zdraví penisu

Tato molekula je číslem jedna při správné funkci penisu a erekce. Rozšiřuje krevní cévy, což zapříčiňuje průtok krve do penisu. Klíč k dosažení a udržení erekce spočívá v neustálém pohybu této molekuly. Tělo si oxid dusnatý vytváří sám, ale postupem věku jeho přirozená produkce klesá. Existuje několik způsobů, jak jeho hladinu zvýšit, a právě o tomto si dnes přečtete více v tomto článku. Zaměříme se na přístup ke stravě, protože plnohodnotné potraviny poskytují více dusičnanů, než si tělo dokáže vyrobit. Nejznámějšími zdroji oxidu dusnatého je zelenina, jako například řepa, salát, rukola či špenát.

5 barev fytonutrientů

Přestože se vám může zdát tento název komplikovaný, jedná se o chemické sloučeniny produkované rostlinami. Fytonutrienty byly zkoumány ve vztahu k oxidu dusnatému, z čehož vyplývá zvýšení produkce dusičnanů či ochrana před jejich zničením. Existuje 5 barev zdroje fytonutrientů:

  1. Červená podporuje zdraví prostaty a močového traktu. Chrání před rakovinou a srdečními chorobami. Prospěšné látky červených fytonutrientů naleznete v granátovém jablku, třešních, rajčatech, malinách či řepce.
  2. Fialová má pozitivní vliv na srdce, mozek, kosti, tepny a kognitivní zdraví. Bojuje proti rakovině a podporuje zdravé stárnutí. Do této skupiny patří švestky, ostružiny, červené hrozny či borůvky.
  3. Zelená podporuje zdraví očí a plic, funkci tepen a jater či zdraví buněk. Pomáhá při hojení vnějších i vnitřních ran či zdraví dásní. Tyto nutrienty naleznete v salátu, brokolici, avokádu, celeru či v růžičkové kapustě.
  4. Bílá barva podporuje zdravé kosti, oběhový systém a funkci tepen. Bojuje proti srdečním chorobám a rakovině. Fytonutrienty naleznete v houbách, květáku či čerstvém česneku.
  5. Žlutá má na starosti zdraví očí, silnou imunitu a podporu růstu či vývoje. Její nutrienty lze nalézt v mrkvi, sladké bramboře, citrónu či papáje.

I když není možné přesně určit, v jaké kombinaci jíst určité potraviny, můžeme říci, že nejprospěšnější je jíst širokou škálu ovoce a zeleniny. Každá potravina nabízí jiné vitaminy či minerály, které vás udrží fit navenek i zevnitř. Dobrým orientačním pravidlem je vytvořit si talíř co nejvíce barevný, abyste dostali do těla množství fytonutrientů z různých zdrojů. Příjem zdravé potravy v závislosti na erektilní funkci můžete doplnit pilulkami Merlix Perfektum na zlepšení kvality erekce. Jednou tabletkou hodinu před sexem si zajistíte ztluštění a zpevnění penisu a ten nejlepší zážitek s vaší polovičkou. Pilulky nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky a jsou šetrné k organismu.

Pro celkové zdraví, ale také pro zdraví penisu, je škodlivá sacharóza, mnohými známý cukr. Příliš mnoho cukru vede k tomu, že jej vaše tělo ukládá jako extra tuk, což způsobuje zánět a následně uvolňuje toxiny, které také narušují produkci oxidu dusnatého. Při poklesu metabolismu se vaše erekce zaručeně projeví v negativním světle. Většina chlebů, rohlíků, těstovin, pečiva, cereálií a snídaňových tyčinek je vyrobena z bílé mouky a naše tělo přeměňuje tyto zpracované sacharidy na cukr, takže je nejlepší vyhýbat se potravinám obsahujícím zpracované přísady. Samozřejmě, očividnější potraviny, kterým je třeba se vyhnout, jsou slazená jídla a nápoje jako limonády, káva, zmrzlina a jiné dezerty. Za zdravým penisem a erektilní funkcí hledejte také správnou stravu.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit