Když muž odmítá sex

Kategorie: Vztahy

Pokud skončí manželství kvůli problémům v sexu, obvykle je to zásluhou ženy. U žen totiž mohou nastat určité změny, psychické, zdravotní apod., po kterých přesávají mít chuť na sex, někdy je to až odpor. Naproti tomu muži, jako lovci nejen zvěře, ale i žen, bývají k sexu připraveni skoro stále. Protože jsme v tomto směru velmi otevřená společnost, občas se skutečně ozvou hlasy i z ženského tábora, že jejich muž odmítá sex.

Pátrání po příčinách mužského nechutenství

Nechtít sex může mít u mužů více příčin. Je proto základní otázkou, zda si to onen muž uvědomuje, nebo neuvědomuje, či dokonce tak nečiní sám z některých důvodů. Někdy by proto stačilo si sednout s partnerkou a o všem si vážně popovídat. Je to samozřejmě obtížné v tom, když pomyslné jablko sváru leží na ženě, ale i tak by si to měli oba ujasnit, hlavně bez emocí a výčitek. Zahrát si "na pravdu" proto často může znamenat vyléčení. Jestli bude radostné či bolestné, záleží již na příčinách. O vlastních problémech v sexu muži hovoří velmi neradi, proto se pro návštěvu sexuologa rozhodnou velmi zřídka, snad by stačila jen manželská poradna za účasti obou partnerů. 

Hledání diagnózy

Odmítání sexu může mít několik podob. Muž se může sexu vyhýbat zcela, chodí spát v jiný čas než partnerka, okamžitě usíná, třeba jen naoko. V mírnějším stádiu se může mít s manželkou rád, ale dochází jen k hlazení, případně polibkům, brání se však souloži samotné. Nyní tedy konkrétnější případy a jejich možná "léčba".

Vzdor

Pokud si stěžuje žena, že ji muž odmítá, když chce ona, mohla by si uvědomit, že třeba jindy chce muž a naopak ona. Žena si ale myslí, že ona určuje dobu, kdy se bude souložit, ale může to být na muže velmi řídce. Muž si proto usmyslí, že ji to vrátí tím stejným, tedy odmítáním. Řešení je jednoduché. Domluvit se mezi sebou, a musí se najít kompromis či někdy jiný způsob milování.

Nevyzrálý muž

Pokud se stane, že muž odmítá od začátku, může být vnitřně nedospělý, že necítí touhu po samotném sexu, i když je mu s partnerkou dobře. Možná ji v tomto případě takřka považuje za matku, nebo ji tak ztotožňuje. Toto téma občas bývá zpracované jako horor. Nám ale postačí, když to žena zkusí s objetím, třeba mu sama řekne, že nemusí mít sex a pak ve vhodné chvíli, kdy zábrany povolí, se oba nádherně pomilují. Hlavně to chce od ženy velkou citlivost, něhu, pochvalu za lásku.

Únava

Únava je pro sex velmi rozporným důvodem. Mnoho sportovců i těžce pracujících mužů naopak tvrdí, že po největší námaze je sex nejlepší. Nelze se divit, očistná koupel, dobré jídlo, trochu alkoholu a jde o skutečně výjimečnou náladu pro soulož. Na druhé straně to tak nelze dělat každý den. S únavou těla přichází i vyčerpanost ducha. Od milujícího unaveného muže by tedy žena neměla chtít velké výkony, určitě bude rád, když ona převezme iniciativu a půjde na to velmi pomalu. Třeba jemným orálem. Někdy se ale stane, že při tom muž usne. Budit by ho nebylo dobré, počkejme raději na ráno.

Muž má zdravotní potíže

Takový problém je velmi vážný, protože má několik příčin. Zejména může mít strach, že třeba nemá erekci, nebo jde o jiný zdravotní problém. Proto si myslí, že by ženu zklamal a tak raději sex odmítá. Tady by se mělo začít společným rozhovorem a konečně to může být i návštěvou u odborníka. Nejen špatná erekce, ale i další potíže mohou být příčinou mnoha onemocnění.

Muž má milenku

Odmítat manželku proto, že má muž milenku, má v naprosté většině jeden výsledek - rozvod. Jak poradit? Asi těžko, jen si rozmyslet, jestli jde mužovi skutečně o rozvod.

Mít partnera s nemilovat se, je vždy určitá řehole. Kdysi se totiž mluvilo o nenaplněném manželství a byl to možná jediný legální důvod k rozvodu. Jsou ale možné případy, že se lidé na vzájemné sexuální abstinenci dohodnou od začátku, třeba ze zdravotních důvodů, následků po nemoci či zranění a podobně. Ale jinak je vždy vhodné to nějak řešit. Je také rozdíl v tom, zda někdo oddaluje první možné milování od začátku vztahu, nebo najednou svou přízeň ženě utne. Ovšem řešit tohle hned nevěrou, nedoporučujeme. Po určitém čase, kdy se může situace zlepšit, nejdou některé kroky již vzít zpět. Následně může být z nevěry nejen důvod k rozvodu, v lepším případě pak zůstane mindrák v hlavě ženy. Pokud je důvodem odmítání nechuť k sexu či špatná erekce, tak je vhodné nejen navštívit odborníka, ale také užívat přírodní přípravky, které zajistí erekci i přirozenou touhu po sexu, ideálně MerliX.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit