Jak funguje erekce

Kategorie: Zdraví a erekce

Erekce, tedy ztopoření mužského penisu, je jeden z předpokladů, že žena dojde početí. Objem penisu se zvětší a ztvrdne, takže je penis připravený vniknout do ženské pochvy, kde dojde k výstřiku semene, tedy ejakulaci. Při možnosti, že alespoň jedna spermie pronikne do vajíčka, je žena oplodněná. Pak nastane vývoj embrya a po devíti měsících se narodí dítě. Tak nám to vlastně nařizuje matka příroda, aby nedošlo k vymření lidského rodu. Obdobně dochází k reprodukci i u většiny savců, ale přesto máme jednu výjimku a tou je orgasmus a potěšení ze sexu.

Proč erekce?

Erekce, jak bylo řečeno, je jednou z podmínek dovršení sexu, tedy oplodnění, ale při každém milování přece k oplodnění nemůže dojít. To bychom se již na planetu nevešli. 

Na druhé straně si lidé mohou sexu užívat, i když k erekci nedojde. Přesto je erekce jednou z věcí, na kterou je část mužů pyšná, ale jiná nespokojená. Matka příroda neobdarovala všechny muže stejně, ale i malý penis je schopen počít velkého člověka.

Proč mají muži erekci

Co je to erekce, jak vzniká? Erekce ale není jen vlastnost penisu, ztopořit se dokáže i u ženy klitoris, případně ženské bradavky. Ovšem tato jejich schopnosti se zvětšit a ztuhnout ovlivnit oplození nemohou, jsou jen doprovodnou vlastností těchto orgánů a přispívají k lepšímu prožitku sexu.

Hlavní příčinou erekce je zvýšený obsah krve v daném orgánu. Penis se roztáhne do délky a postaví se. Nabude i na šířce, žalud se napne doslova k prasknutí až k lesku. U většiny mužů se žalud také odhalí, protože předkožka není tak dlouhá, aby ho kryla. Aby se tohle stalo, mělo by dojít s sexuálnímu dráždění, ale záleží na okolnostech. Erekci mohou muži dostat i bez sexuální stimulace, je to zejména ráno, ale i v klidu, při pomyšlení na sex, při spatření sexuální situace či porna. Jinak při sexu se penis vzrušuje rukou, ústy, jazykem, ale i jiným hlazením, třeba mezi prsy žen.

Jak mohou ženy pomoci erekci

Tato kapitola je určená pro muže, kterým to již tolik nejde. Také se říká, že která ho nepostaví, ta si ho nezaslouží. U mladíků to jde většinou samo, u seniorů, třeba nad 60 let, to již tak slavné není, ale nezoufejme. Hlavní věc, kterou by měla žena vědět, je to, aby se nesnažila postavit suchý penis. Penis sice vypouští při vzrušení také tekutinu, ale je jí málo na to, aby samotná stačila. Nejjednodušší je proto orální dráždění, kdy má žena penis v ústech. Tam by se měla snažit vytvořit pro žalud prostředí obdobné tomu, jako když je v pochvě. Nechce to proto velký tlak a stisky zubů, ale spíše laskání jazykem při mírném podtlaku. Nenechme se, dámy, proto ovlivnit hereckými výkony pornohereček.

Ústní masáž můžeme střídat s ruční, kdy přejíždíme dlaněmi a prsty po penisu či jen po žaludu nahoru a dolu, ale můžeme třeba jen prstíkem dráždit uzdičku na žaludu. Jakmile ale cítíme, že náš tlak je již na suchu, je třeba vlhčit. K tomu slouží různé lubrikanty, se kterými ale jsou přes jejich drahotu špatné zkušenosti, nebo oleje. Tady se plně osvědčil dětský olejíček. Pokud nemáme nic takového, nedoporučujeme stolní olej pro možnost alergií. Pak se musíme spolehnout na naše sliny. Ty sice vysychají rychleji než olejíček, ale zase jich máme nadbytek. Není třeba pospíchat, ale je vhodné si i tuto část sexu náležitě užívat. Ženy, všímejme si reakce mužů, protože tak nejlépe poznáme, co se jim líbí, a co je nejvíc vrzušuje a napomáhá erekci. Nejvzrušivější místo muže je žalud, jeho nejširší spodní rozšířená část a uzdička. To je středová dolní část žaludu, spojnice obvodu žaludu s jeho vrcholovou částí.

Příčiny erekce

Aby se mohl penis ztopořit, je třeba, aby se do něho nahrnula krev. Uvnitř jsou dvě párová kavernózní tělesa s dutinkami, či kavernami, a nepárové houbovité (sponiózní) těleso pod nimi. Středem prochází močová trubice. Do kavernózního tělesa vedou tepny a po impulsu se větším množství krve rozšíří a naplní.

Po ejakulaci dochází většinou k odlivu krve. Ovšem jsou výjimky, kdy ztopoření nepřestane a lze v sexu dále pokračovat. Obvykle k tomu dojde při zvláště silné erotické chvíli, ovšem není vědecky dokázáno, proč to ve stejné situaci jindy nefunguje.

Další otázkou je, za jak dlouho je muž schopný opětné erekce. Ani zde věda vše nevysvětlí, protože záleží na věku a opět asi na erotické atmosféře či na vhodném dráždění. Někdy stačí k tomu pár minut, jindy to trvá třeba až celý den.

Erekci lze podpořit zdravou výživou a samozřejmě také doplňky stravy, které jsou vyrobené za účelem zlepšení erekce a sexuálního života celkově. Řadí se sem zejména MerliX.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit