Zkušená matka radí

Kategorie: Vztahy

Je známo, že naše společnost je konzumní, tedy nad vše nadřazuje peníze, obchod a vlastní blahobyt. Lidské vztahy jsou bohužel na druhé koleji a veřejně mluvit o sexuální výchově je dokonce skoro tabu. Najdou se však i maminky, které mají zájem o zdravý vývoj své dcery a dokáží ji poradit. A o čem by měly proto maminky s dcerou mluvit? Základní je ale otázka, kdy?

Dnes je mládež díky internetu seznamována se sexuálním životem dospělých velmi brzy, někdy dokonce tak brzy, až z toho nemusí mít rozum. Rodiče, a zvláště matka, by měla dávat na tohle velký pozor, protože zkreslené názory na sex se těžko vyvracejí.

Historické názory

Mezi veřejností panuje většinou naprosto archaické povědomí o sexu. Na jedné straně máme možnost využívat nejmodernější techniku, ale v názorech na sex zůstáváme "sto let za opicemi". Je možno tohle někdy zlomit? Bez všeobecné změny názoru asi těžko. Ale vraťme se k jádru věci, co by měla mladá dívka vědět?

Dřív (a i dnes) se vše odbylo tím, že se dívky od sexu odrazovaly, ba se jim sex i zakazoval, jen aby neotěhotněly a tím si nezkomplikovaly život. Možná ještě přibylo varování před pohlavními nemocemi. Dívky se tak vcelku dobře postrašily, ale nic se nedozvěděly. Ostatně, ve škole se taky asi víc nedoví.

Moudré rady

Neboj se masturbovat. Poznáš svoje tělo i reakce, uspokojí tě to a taky tě to zbaví nažhavenosti na sex. Proto bys neměla skočit prvnímu chlapovi do postele. Hlavně masturbuj před mejdanem a party, kde je nejvíc kluků, kteří hledají povyražení.

Se sexem počkej až na skutečnou lásku, ale to není zamilovanost. Rozdíl poznáš po delším čase, čím víc budeš sex oddalovat, tím budeš moci svému klukovi více věřit. Samozřejmě nechat ho čekat dva roky, je pitomost, ale to by pak byla opravdová láska.

Jakmile si k tobě dovolí kluk i sebemenší hrubost, rozejdi se s ním. Nedej ani na všechny jeho sladké řeči, ale zkus si zjistit jeho rodinné poměry, jak se třeba chová jeho otec k jeho mamince. Většinou v tomhle synové své otce kopírují. Když se ti to nebude líbit, raději se s ním rozejdi, i když bude tvrdit, že on je jiný.

Ve vztahu se chovej tak, abys tomu druhému nikdy neubližovala, a to ani když o tom neví. To myslím, že když se vyspíš s někým jiným. Pak si rozmysli, jestli by ti vadila jeho nevěra. Pokud víš na sto procent, že ne, stejně se nedělej z vedlejších vztahů pravidlo. Ale lidi, kteří jsou si trvale nevěrní, většinou spolu stejně dlouho nebudou.

Vždycky buď upřímná a jasně řekni, co chceš a nechceš a to i v sexu. Pokud ti kluk nevyhoví, určitě to není ten pravý pro tebe.

Říká se, že protiklady se přitahují, ale stejně je lepší si najít stejně naladěného kluka, pro kterého bude sex stejně přitažlivý, jako pro tebe. Velké rozdíly budou hrát s přibývajícími léty velkou roli. Neboj se s ním o tom mluvit, ušetří ti to mnoho zla v dalším životě. Pokud si nevíš rady, požádej o radu tatínka, který zná sex dobře z druhé mužské strany.

Neboj se odmítnout, když tě kluk požádá nebo vyzve k sexu, pokud to sama nechceš. Nejsi povinná s někým souložit, i když je to tvůj kluk, ale uvědom si, že ve vzájemném soužití by měla být rovnováha a rovnoprávnost. Nevyžaduj jen plnění svých přání, pokud ho máš skutečně ráda, ale chce to se domluvit.

Nestyď se při sexu za to, co tě vzrušuje. Je normální, když si o to řekneš. Pokud budeš chtít nějakou výjimečnou věc, raději se na tom domluvte předem. Pokud tě o něco požádá on, když ti to nebude přímo proti srsti, vyhov mu, protože dobře působí všechny příjemné novinky.

Pokud se kdy setkáš s tím, že tě tvůj kluk někde pomlouvá a vypráví o tobě historky i z intimního života, ihned ho pusť k vodě. Také ten, kdo tě bude za to, co máš ráda v sexu, odsuzovat, ti nestojí za to, aby si s ním chodila.

Neplánuj si svůj první sex a neměj moc velké očekávání, většinou ztráta panenství není nic úžasného. Radost ze sexu přijde sama časem, ale musíš vyžadovat něhu a lásku. Až to nastane, tak uvidíš, jak je to příjemné.

Nikdy se nemiluj bez použití kondomu, i když bereš prášky. Kluk ti může slibovat hory doly, ale nikdy nevíš, s kým měl styk před tebou. Stejně tak vyžaduj ochranu, i když jsi přesvědčená, že se s tebou miluje poprvé. Je to sice strašení, ale pohlavní choroby jsou velmi nepříjemné. Bez kondomu se miluj, až budeš s někým žít trvale a budete chtít mít dítě, případně budeš mít jinou spolehlivou antikoncepci.

Pokud má chlapec intimní problémy, je dobré o nich mluvit, případně může užívat přírodní přípravek Merlix.

Diskuze

Vložte příspěvek do diskuze

Merlix Perfektum

Merlix Perfektum

Tabletka před sexem pro silnou erekci

650 Kč

Koupit

Merlix Senior

Merlix Senior

Na dlouhodobé užívání pro zlepšení sexuálního zdraví

790 Kč

Koupit